کد خبر: 180913
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
گروه : کشاورزی

برای اولین بار ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای تجهیز مدارس عشایر اختصاص یافت

برای اولین بار ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای تجهیز مدارس عشایر اختصاص یافت

به گزارش جهان اقتصاد، عباس پاپی‌زاده در شورای عشایری شهرستان فیروزآباد در استان فارس اظهار داشت: امسال برای اولین بار با تصویب مجلس ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای مدارس عشایری اختصاص داده شده که با همکاری وزارت آموزش و پرورش تمام مدارس عشایری تجهیز می‌شوند.

وی افزود: ایل‌راه‌های عشایری حق قانونی، مشخص و شناخته شده عشایر است و هیچ دستگاه اجرایی حق تصرف ایل‌راه‌ها را ندارد و این خلاف قانون است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران بیان داشت: برای حمایت از عشایر در مرمت و نگهداری راه‌های عشایری تصمیمات خوبی در مجلس گرفته شده و اعتبارات آن نیز نسبت به سال های گذشته افزایش یافته است.

جامعه عشایری نیاز به اعتبارات محرومیت‌زدایی دارد

نماینده مردم فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست اظهار کرد: جامعه عشایری نیاز ویژه‌ای به اعتبارات محرومیت‌زدایی دارد که باید در قانونگذاری و مجلس این اعتبارات مصوب شود.

محمدمهدی فروردین ادامه داد: اگر بخواهیم مشکلات جامعه عشایری را به صورت اساسی برطرف کنیم باید فرزندان عشایر وارد دانشگاه های معتبر شوند تا آنان بتوانند از خروجی دانشگاه‌ها تصمیمات خوبی در حوزه مدیریتی و اجرایی اتخاذ کنند. تعداد مشاهده خبر۳۲ بار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.