جمعه 11 اسفند، 1402

کدخبر: 1608 14:45 1393/02/12
بازدهی ۱۵ درصدی بورس در دو ماه آینده

بازدهی ۱۵ درصدی بورس در دو ماه آینده

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
بازدهی ۱۵ درصدی بورس در دو ماه آینده

بازدهی ۱۵ درصدی بورس در دو ماه آینده

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

ایسنا : ابهامات موجود در بازار سرمایه برطرف شده و سهامداران می‌توانند در اردیبهشت‌ماه و خرداد‌ماه بازدهی ۱۵ درصدی کسب کنند.
میلاد رشیدی - سهامدار فعال بازار سرمایه به بهبود وضعیت بورس اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین دلیل بهبود وضعیت بازار این است که ابهامات موجود در بازار سرمایه ناشی از افزایش نرخ سود سپرده بانکی برطرف شده که این موضوع به روند بازار سرمایه کمک کرده است .
وی با بیان این‌که در حال حاضر ۸۰ درصد ابهامات موجود برطرف شده است، افزود: تنها ابهام موجود تعیین نرخ خوراک شرکت‌های پالایشگاهی و نحوه‌ی قیمت‌گذاری آنها که این موضوع نیز در حال رسیدگی بوده و به زودی مشخص می‌شود.
این سهامدار فعال بازار سرمایه ادامه داد: از سوی دیگر با توجه به نزدیک شدن به فصل مجامع شرکت‌ها پیش‌بینی می‌شود بازار سرمایه در اردیبهشت‌ و خرداد‌ماه ۱۰ تا ۱۵ درصد رشد کند و بازدهی حداقل ۱۵ درصدی را نصیب سهامداران خود کند.
رشیدی تاکید کرد: در حال حاضر با بهبود وضعیت بازار فصل فروش سهام شرکت‌ها نیست و سهامداران باید به سمت خرید حرکت کنند، زیرا حقوقی‌های بازار با توجه به قول دولت مبنی بر تزریق نقدینگی به بورس و برطرف کردن ابهامات به سمت خرید سهام‌ شرکت‌ها حرکت کرده و سهام شرکت‌هایی که در این مدت افت پیدا کردند خریداری کنند و اکثرا چون به قیمت بالا خریداری کرده‌اند سهام خود را فروخته و از بازار حمایت می‌کنند تا سهام شرکت‌ها به قیمت‌های قبل از سال برسد.
وی تاکید کرد: این در حالی است که باید جلسات مشترکی طی سال بین مجلس، دولت و بورس برگزار شود تا مسوولان با سازوکارهای بورس آشنا شده تا از بازار سرمایه حمایت کنند و در زمان تصویب بودجه در پایان سال بورس را به عنوان آیتم اصلی مورد توجه قرار دهند که این موضوع به بازار سرمایه کمک می‌کند.
این سهامدار فعال بازار سرمایه با بیان این‌که با رکود بازار‌های جانبی به نظر می‌رسد مردم سرمایه‌های خود را به سمت بازار سرمایه سوق دهند، به تاثیر افزایش حامل‌های انرژی در بازار سرمایه اشاره کرد و افزود: افزایش قیمت حامل‌های انرژی در بورس تاثیر‌گذار نیست، زیرا شیب آن بسیار کم بوده و طبعا هرچه تولید می‌شود با همان شیب ملائم قیمت را افزایش می‌دهد. دراین صورت اگر حامل‌های انرژی گران شود کالاهایی که تولید می‌شود افزایش می‌یابد و چون شیب آن ملایم است شرکت‌ها می‌توانند آن را پوشش دهند. بنابراین اگر در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها پول بیشتری به سمت تولید حرکت کند، این امر به رونق بازار سرمایه کمک می‌کند.
وی در ادامه گفت: از سوی دیگر مذاکرات ۱+۵ به سمت مثبت در حال حرکت بوده و این موضوع باعث می‌شود که قیمت ارز به حدود دو هزار و ۹۰۰ تومان برگردد که این می‌تواند خبر خوبی برای تولید باشد.
رشیدی اضافه کرد: بنابراین با پیشرفت مذاکرات هسته‌ای و نیز کاهش نرخ سود سپرده بانکی ابهامات بازار تقریبا برطرف شده و زمانی که ابهامات بازار برطرف می‌شود سرمایه‌گذاران می‌توانند تصمیم‌گیری درستی انجام دهند و سرمایه‌گذاران حقیقی نیز اطمینان بیشتری برای خرید به دست می‌آورند.
این سهامدار فعال بازار سرمایه به حمایت صندوق توسعه بازار سرمایه اشاره کرد و افزود: باید به بازار سرمایه نقدینگی تزریق شود و زمانی که ورودی بیشتر از خروجی باشد، یعنی پول بیشتری ورود پیدا کند طبیعتا بازار شیب مثبتی به خود می‌گیرد و تنها بانک‌ها در این شرایط می‌توانند کمک کرده و تزریق نقدینگی به حقوقی‌ها انجام دهند.
وی با اشاره به این‌که صندوق توسعه بازار سرمایه در روزهای اخیر از بازار حمایت کرده است، ادامه داد: سهامداران حقوقی اکثرا سهام خود را در قیمت‌های بالا خریداری کرده و هیچ کدام راضی نیستند در قیمت های پایین به فروش برسانند. در نتیجه این امر باعث می‌شود که قیمت‌ها به قیمت‌های قبل از سال برسد و این یکی دیگر از عوامل بهبود اوضاع بورس است.
این سهامدار فعال بازار سرمایه با بیان این‌که دراین شرایط مردم ترغیب می‌شوند که مجددا وارد بازار سرمایه شوند، ادامه داد: سرمایه‌گذاران باید هیجان را کنار بگذارند و کسانی که به بازار سرمایه هیجانی نگاه نمی‌کنند مجددا وارد شده و در قیمت‌های پایین سهام شرکت‌ها را خریداری می‌کنند.
رشیدی تاکید کرد: در حال حاضر با توجه به کاهش قیمت سهام شرکت‌ها زمان مناسبی برای خرید از کسانی که در این شرایط در بازار سرمایه سرمایه‌گذاری می‌کنند، با توجه به نزدیک شدن به فصل مجامع شرکت‌ها می‌توانند سود مناسبی کسب کنند. بنابراین پیش‌بینی می‌شود که با خبرهای خوبی که در راه است ، اطمینان به بازار سرمایه باز گردد.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |