سه شنبه 08 اسفند، 1402

کدخبر: 12597 19:45 1402/11/21
همزمان با چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب رقم خورد؛

۱۴ هزار نفر اشتغالزایی مستقیم توسط منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس

همزمان با چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب رقم خورد؛

۱۴ هزار نفر اشتغالزایی مستقیم توسط منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس گفت : همزمان با چهل و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران بیش از ۱۴ هزار نفر بصورت مستقیم توسط منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس مشغول به کار هستند.

مهمترین دستاوردهای منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس همزمان با چهل و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به شرح زیر است؛

 

۵۶ شرکت در حال احداث و نصب تجهیزات

 

۲۲ شرکت در حال تولید و بهره برداری

 

بیش از ۱۴ هزار نفر اشتغالزایی مستقیم

 

جذب ۹ شرکت با سرمایه گذاری ۷۶۸ میلیون دلار در سال جاری

 

گفتنی است که توسعه زیرساختها، ارائه خدمات پایدار، تسهیل عملیات صادرات و واردات برای جذب سرمایه گذاری مناسب، ایجاد اشتغال و ارتقا اکو سیستم اقتصادی و صنعتی از مأموریت‌های مهم این مجموعه و توسعه منطقه اقتصادی- صنعتی سرآمد تا افق ۱۴۱۰ با فراهم آوری زیر ساخت‌ها و ارائه خدمات مورد نیاز برای تولید ۳۰ میلیون تن محصولات فلزی از چشم اندازهای مهم منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس به شمار می‌رود.

 

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس در حاشیه‌ی این بازدید بیان داشت: بازدید امروز در قالب طرح بازدید ماهانه پروژه‌های در حال ساخت صورت گرفت تا وضعیت این پروژه‌های حیاتی به‌صورت میدانی و دقیق مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. وی افزود: چنین رویکردی سبب تسریع در روند پیشرفت پروژه‌ها و همچنین رفع گلوگاه‌های موجود خواهد شد و ما با حضور هم‌زمان مدیران مرتبط با پروژه می‌توانیم هم فکری و بررسی دقیق‌تری برای بهبود روند کار داشته باشیم.

 

محمدرضا پیرحسینلو همچنین به موضوع تأمین مالی این پروژه‌ها نیز اشاره کرد و گفت: سرجمع بودجه موردنیاز برای پیشبرد این پروژه‌ها تا پایان سال ۱۴۰۲ و منطبق بر برنامه زمان‌بندی ۱۲ هزار میلیون ریال بوده است که تا کنون قریب به ۶۰ درصد آن محقق شده است و به دنبال تزریق بودجه بیشتر به پیمانکاران در روزهای آتی خواهیم بود.

 

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس در پایان تصریح کرد: فلسفه شکل‌گیری منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس بر این اساس بوده است که بتواند با جذب سرمایه و هدایت آن در توسعه واحدهای معدنی و صنعتی، به‌ویژه صنایع انرژی‌بر، زمینه رونق اقتصادی را در استان هرمزگان و کشور فراهم سازد و امیدواریم با تقویت زیرساخت‌ها بیش‌ازپیش به این هدف دست یابیم.

 

لازم به ذکر است که همزمان با چهل و پنجمین بهار پیروزی انقلاب اسلامی مدیران ارشد منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس از پروژه‌های در حال ساخت این منطقه عظیم اقتصادی بازدید کردند و روند پیشرفت این پروژه‌ها را مورد ارزیابی قرار دادند.

برچسب: محمدرضا پیرحسینلو ، نطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارسhttps://jahaneghtesad.com/direct/12597


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |