شنبه 01 اردیبهشت، 1403

کدخبر: 227 15:48 1401/11/10
رئیس سازمان امور مالیاتی:

کتمان درآمد برابر با حذف معافیت ها!

دسته‌بندی: سیاست‌گذاری
رئیس سازمان امور مالیاتی:

کتمان درآمد برابر با حذف معافیت ها!

دسته‌بندی: سیاست‌گذاری

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: مودیان خوش حساب از معافیت‌ها بهره‌مند می‌شوند و افرادی که کتمان درآمد دارند، جریمه شده و مشمول معافیت‌ها نخواهند شد که در این راستا برای ۳۵۰ هزار شخص حقوقی و سه میلیون شخص حقیقی که برای عملکرد سال گذشته اظهارنامه ارائه نکرده بودند، اظهارنامه برآوردی درحال تولید است.

داود منظور مودی مداری و مودی محوری را از اصول اولیه نظام مالیاتی دانست و ابراز داشت: بخش قابل توجهی از فعالان اقتصادی، پرداخت مالیات را وظیفه قانونی خود دانسته و با خود اظهاری، کار وصول مالیات را تسهیل می‌کنند. در همین راستا مودیان خوش حساب از معافیت ها بهره‌مند شده و افرادی که کتمان درآمد دارند جریمه شده و مشمول معافیت ها نخواهند شد.

 

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور  با تاکید بر شناسایی مودیان جدید، اظهار کرد: از این پس نظام مالیاتی برای افرادی که فعالیت اقتصادی دارند اما اظهارنامه مالیاتی ارائه نمی کنند، اظهارنامه برآوردی تولید می کند.

طبق اعلام سازمان امور مالیاتی، وی تصریح کرد: در این راستا برای اولین بار در نظام مالیاتی کشور برای ۳۵۰ هزار شخص حقوقی و سه میلیون شخص حقیقی که برای عملکرد سال ۱۴۰۰ اظهارنامه ارائه نکرده بودند بر اساس اطلاعات موجود در سامانه‌ها، اظهارنامه برآوردی درحال تولید است.

منظور با بیان این که هدف سازمان امور مالیاتی کشور رعایت عدالت مالیاتی است، خاطرنشان کرد: باید مالیات را براساس اصل توانایی پرداخت، دریافت کنیم و کلیه اقدامات نظام مالیاتی برای تحقق این هدف است.

منبع: موج

برچسب: جهان اقتصاد ، مالیات ، اخبار روز ، معافیت های مالیاتی ، داوود مودیhttps://jahaneghtesad.com/direct/227


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |