یکشنبه 13 اسفند، 1402

کدخبر: 4979 18:18 1402/04/13
کاهش ۴۰ درصدی ذخایر سدهای تهران / «پساب» بزودی وارد بورس می‌شود

چاه‌های تهران برای شرب وارد مدار بهره برداری می شوند

دسته‌بندی: انرژی
کاهش ۴۰ درصدی ذخایر سدهای تهران / «پساب» بزودی وارد بورس می‌شود

چاه‌های تهران برای شرب وارد مدار بهره برداری می شوند

دسته‌بندی: انرژی

مدیر عامل آبفای استان تهران گفت: هزاران چاه در استان تهران وجود دارد که تعدادی از آنها کیفیت شرب دارند و ما آنها را وارد مدار بهره برداری می کنیم.

محسن اردکانی، درباره کیفیت آب در تهران با توجه به استفاده بیشتر از آب چاه‌ها در فصل تابستان اظهار داشت: امسال میزان بارندگی در تهران ۵ درصد نسبت به پارسال کاهش یافته و در حال حاضر حجم ذخایر آب سدها نسبت به پارسال ۴۰ درصد کاهش یافته است و در کل در فصل تابستان ۶۰ درصد از آب مورد نیاز از منابع زیرزمینی و ۴۰ درصد از آب سطحی است.

وی افزود: هزاران چاه در استان تهران وجود دارد که تعدادی از آنها کیفیت شرب دارند و ما آنها را وارد مدار بهره برداری می کنیم.

مدیر عامل شرکت آب و‌ فاضلاب استان تهران با تاکید بر اینکه کیفیت آب در تهران کاملا استاندارد است، گفت: ۳۵ آزمایشگاه در سطح تهران وجود دارد که آب را مورد آزمایش قرار می‌دهند، بنابراین آب توزیعی با استاندارد ملی و بالاترین کیفیت جهانی وارد شبکه می‌شود.

وی در ادامه درباره راه اندازی بازار آب در استان تهران بیان داشت: آب شرب در تهران با تعرفه‌هایی که مصوب است؛ توزیع می‌شود و فعلا برنامه‌ای برای بازار آب در حوزه آب ‌‌فاضلاب تهران نداریم اما پساب تا چند ماه آینده وارد بورس انرژی می‌شود.

 

منبع: ایلنا

برچسب: کابوس بی آبی ، جهان اقتصاد ، انرژی ، طرح تامین آب ، بحران آب ، آب شرب ، آب و فاضلاب ، آب آشامیدنی ، مصرف آب ، اخبار روزhttps://jahaneghtesad.com/direct/4979


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |