یکشنبه 03 تیر، 1403

کدخبر: 9509 12:30 1402/08/23

وزارت نیرو به تامین مالی ۳۵۰۰ میلیارد تومان طرح نهضت ملی مسکن مکلف شد

دسته‌بندی: زیربنایی ، مسکن

وزارت نیرو به تامین مالی ۳۵۰۰ میلیارد تومان طرح نهضت ملی مسکن مکلف شد

دسته‌بندی: زیربنایی ، مسکن

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: وزارت نیرو و استانداری‌ها هر کدام باید ۳۵۰۰ میلیارد تومان برای زیرساخت‌های نهضت ملی مسکن تامین مالی کنند.

هادی عباسی با یادآوری این‌که ۳۵۰۰ میلیارد تومان از منابع صندوق ملی مسکن برای تامین خدمات زیربنایی نهضت ملی مسکن هزینه شده است، اظهار کرد: قرار است استانداری‌ها و وزارت نیرو نیز هر کدام به همین میزان برای تامین مالی زیرساخت‌های این طرح اقدام کنند.

 

وی با اشاره به این‌که سقف وام نهضت ملی مسکن در مناطق شهری ۵۵۰ میلیون تومان است، افزود: نرخ سود این وام ۱۸ درصد است. نرخ سود وام ۳۵۰ میلیون تومانی مسکن روستایی نیز ۵ درصد است.

 

دوره بازپرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن بدون احتساب دوره مشارکت ۲۰ ساله است. در روش بازپرداخت پلکانی اقساط متقاضیان پروژه‌های طرح مذکور در دوره اول (سال اول) ماهانه حدود ۷ میلیون و ۳۵۷ هزار تومان باید پرداخت کنند.

 

این اقساط در سال پنجم به ۸ میلیون و ۲۸۱ هزار تومان و در سال دهم به ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد. در سال پانزدهم بازپرداخت وام، اقساط ماهانه ۱۱ میلیون و ۱۲۹ هزار تومان خواهد بود. در نهایت در سال بیستم اقساط ماهانه وام نهضت ملی مسکن ۱۲ میلیون و ۹۰۱ هزار تومان است؛ بنابراین متقاضیان در یک دوره ۲۰ ساله برای وام ۵۵۰ میلیون تومانی ۲ میلیارد و ۳۷۲ میلیون و ۴۵۵ هزار تومان پرداخت خواهند کرد از این رقم حدود یک میلیارد و ۸۲۲ میلیون تومان سود تسهیلات است.

 

در روش ساده نیز مبلغ اقساط ماهانه معادل ۱۰ میلیون و ۶۵۳ هزار تومان خواهد بود. کل بازپرداخت این وام در ماه ۱۲ سال بیستم ۲ میلیارد و ۵۵۶ میلیون و ۸۴۴ هزار تومان است.

 

به‌عبارت دیگر سود تسهیلات ۵۵۰ میلیون تومانی نهضت ملی مسکن ۲ میلیارد و ۶۸ میلیون و ۴۴۳ هزار تومان است.

 

تسنیم

برچسب: ساخت مسکن ، وزارت نیرو ، نهضت ملی مسکنhttps://jahaneghtesad.com/direct/9509


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |