سه شنبه 14 آذر، 1402

کدخبر: 6839 20:50:00 1402-06-02
زمان انتشار فهرست جدید بدهکاران بانکی اعلام شد

فهرست جدید بدهکاران بانکی منتشر خواهد شد

دسته‌بندی: بانک
زمان انتشار فهرست جدید بدهکاران بانکی اعلام شد

فهرست جدید بدهکاران بانکی منتشر خواهد شد

دسته‌بندی: بانک

بعد از وقفه یک ساله فهرست جدید بدهکاران بانکی تا پایان شهریور منتشر خواهد شد.

تیر ماه سال قبل آخرین فهرست اطلاعات تسهیلات و تعهدات کلان و اشخاص مرتبط بانک‌هایی که در پایان سه ماه اول سال ۱۴۰۱ مورد بررسی نهایی قرار گرفته اند، به همراه اطلاعات تسهیلات کلان غیرجاری به تفکیک هر بانک از سوی بانک مرکزی به روزرسانی و منتشر شد.

پیش از این در فروردین ماه سال قبل ریز تسهیلات و تعهدات کلان ۱۸ بانک و اشخاص مرتبط ۱۹ بانک در بازه زمانی سه ماه اول امسال اعلام شده بود که با احتساب اطلاعات جدید، فهرست تسهیلات و تعهدات کلان ۲۲ و اشخاص مرتبط ۲۵ بانک منتشر شد.

گفتنی است، تعیین مصادیق انتشار اطلاعات تسهیلات و تعهدات کلان، تسهیلات کلان غیرجاری و اشخاص مرتبط با توجه به مصوبه جلسه مورخ ۱۴۰۱.۰۳.۳۱ شورای پول و اعتبار در این خصوص مبنی بر اینکه؛ مجموع خالص تسهیلات و تعهدات مربوط به هر ذینفع واحد و یا اشخاص مرتبط که میزان آن حداقل معادل یک هزار میلیارد ریال است و به عنوان مصادیق مشمول حکم مقرر در جز نخست از بند «د» ذیل تبصره (۱۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور محسوب می‌شود.

در همین راستا احسان خاندوزی به تازگی با اشاره به اینکه فهرست جدید بدهکاران بانکی تا پایان شهریور ماه منتشر می‌شود، گفت: وقتی دولت سراغ ابر بدهکاران رفت خیلی افراد به آن نقد و گلایه داشتند، اما این تصمیم دولت و مجلس بود که بدحسابان کلان باید هزینه این کار خود را بپردازند.

 

منبع: تسنیم

برچسب: مجلس ، جهان اقتصاد ، دولت ، تسهیلات بانکی ، بدهکاران بانکی ، تسهیلات کلان ، اخبار روزhttps://jahaneghtesad.com/direct/6839


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |