شنبه 30 تیر، 1403

کدخبر: 9500 09:30 1402/08/23

فعلا فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۲ منتظر پاداش پایان خدمت نباشند

دسته‌بندی: آموزش ، جامعه ، فرهنگ و هنر

فعلا فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۲ منتظر پاداش پایان خدمت نباشند

دسته‌بندی: آموزش ، جامعه ، فرهنگ و هنر

در حالیکه فعلاً قرار است ۳۰ درصد پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۱ پرداخت شود، فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۲ نیز سؤالات و ابهامات متعددی درباره زمان واریز پاداش پایان خدمت خود دارند.

 تأخیرهای طولانی مدت در پرداخت مطالبات و حقوق فرهنگیان همواره به عنوان یکی از مسائل مورد اعتراض معلمان مطرح بوده است و در برخی مواقع برای دریافت این مطالبات، تجمعاتی مقابل مجلس، سازمان برنامه و بودجه و وزارت آموزش و پرورش شکل می‌گیرد.

 

هم‌اکنون در ادامه این وضعیت، فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۱، ۱۴ ماه پس از بازنشستگی همچنان چشم انتظار واریز پاداش پایان خدمت خود هستند و در تماس‌های متعدد نسبت به تأخیر در واریز پاداش پایان خدمت معترض هستند.

 

فعلاً ۶ هزار میلیارد تومان فرهنگیان بازنشسته واریز می‌شود

با وجود این اعتراضات، رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش به تازگی اعلام کرده است که فعلاً قرار است فقط ۳۰ درصد پاداش پایان خدمت این افراد پرداخت شود.

 

به گفته وزیر آموزش و پرورش، به طور کلی پاداش بازنشستگی آموزش و پرورش، ۲۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است و دولت نمی‌تواند همزمان تمام آن را پرداخت کند و فعلاً ۶ هزار میلیارد تومان آماده است که به محض تأمین شدن این رقم، پاداش‌ها را می‌دهیم.کار کارشناسی این امر تمام شده و به محض پرداخت، دولت حتی یک روز هم درنگ نمی‌کند و پاداش بازنشستگان را پرداخت می‌کند.

 

علی فرهادی معاون وزارت آموزش و پرورش دراینباره گفت: تخصیص اعتبار توسط سازمان برنامه و بودجه انجام شده است و در مرحله تأمین نقدینگی در خزانه است به محض تامین توسط خزانه آمادگی پرداخت ۳۰ درصد از پاداش پایان خدمت را داریم. معمولاً کار وقتی به خزانه می‌رود، اعتبار تأمین می‌شود و ممکن است واریز آن به بعد از حقوق آبان ماه موکول شود.

 

در حالیکه فعلاً قرار است فقط ۳۰ درصد پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۱ پرداخت شود و تکلیف تأمین اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه برای واریز باقیمانده این پاداش مشخص نیست، فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۲ نیز هیچ اطلاعی از زمان واریز پاداش پایان خدمت خود ندارند!

 

قاعده کلی بدین صورت است که معمولاً فرهنگیان بازنشسته با تاخیر طولانی مدت و گاه یک ساله پاداش پایان خدمت خود را دریافت می‌کنند؛ با این حال پیگیری برای اطلاع از زمان واریز پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۲ تا لحظه تنظیم این مطلب از سوی وزارت آموزش و پرورش بدون پاسخ بوده است.

 

پیگیری برای دریافت و انتشار پاسخ مسئولان وزارت آموزش و پرورش درباره زمان واریز پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته ادامه دارد.

 

تسنیم

برچسب: فرهنگیان ، فرهنگیان بازنشسته ، پاداش پایان خدمت فرهنگیانhttps://jahaneghtesad.com/direct/9500


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |