یکشنبه 27 خرداد، 1403

کدخبر: 9058 07:15 1402/08/11

عرضه سه محصول کشاورزی برای ورود به بازار بورس

عرضه سه محصول کشاورزی برای ورود به بازار بورس

مدیر بازارهای مالی بورس کالای ایران، از مراحل اولیه برای عرضه سه محصول اساسی بخش کشاورزی برای ورود به بازار بورس کالای ایران خبر داد.

جواد فلاح امروز، ۱۰ آبان ماه در حاشیه نخستین روز از معاملات برنج در چهارمین سال عرضه این محصول در بورس کالای ایران گفت: ذرت، جو و دانه‌های روغنی در قالب ماده ۳۳ در گواهی سپرده کالا در بورس کالا قرار خواهد گرفت.

 

وی افزود: رایزنی‌ها با وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی امر تولید ادامه دارد. با فراهم شدن همه شرایط لازم، این امکان عملیاتی خواهد شد.

 

مدیر بازارهای مالی بورس کالای ایران با اشاره به اینکه پیشتر زعفران و پسته به عنوان دو محصول کشاورزی در قالب گواهی سپرده در بورس کالا کشور در حال معامله و داد و ستد است. تصریح کرد: از سه سال قبل نیز برنج طارم مازندران وارد بورس شده است.

 

فلاح، در ارزیابی از وضعیت عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا ایران اضافه کرد. در حوزه برنج از سه سال گذشته تاکنون روبه رشد و امیدوار کننده بوده. هم کشاورز و فروشنده‌ها که اقدام به فروش داشتند. هم تعداد خریدار این محصول اضافه شده و در چهارمین سال عرضه برنج طارم مازندران انتظار افزایش چند برابری آن دور از انتظار نیست.

 

معاملات برنج برداشت شده سال جاری در بورس کالای ایران

 چهارمین سال عرضه برنج طارم مازندران در بورس کالای ایران روز چهارشنبه با حضور مدیران ارشد سازمان بورس کالا در محل سالن معاملاتی مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران در شهرستان آمل به صورت رسمی شروع شد.

 

در نخستین روز از معاملات برنج برداشت شده سال جاری در بورس کالای ایران، همزمان داد و ستد این کالای استراتژیک نیز روی تالار شیشه‌ای قرار گرفت.

 

ایسنا

برچسب: زعفران ، پسته ، بازار بورس ، بورس کالا ، وزارت جهاد کشاورزی ، برنجhttps://jahaneghtesad.com/direct/9058


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |