پنج شنبه 31 خرداد، 1403

کدخبر: 1122 18:37 1401/12/25

عدم واریز عوارض آلایندگی به حساب شهرداری‌ها

عدم واریز عوارض آلایندگی به حساب شهرداری‌ها

حمید شهبازی در گفت و گو با خبرنگار جهان اقتصاد؛ با اشاره به عدم واریز عوارض آلایندگی به حساب شهرداری‌ها اظهار داشت: حدود یک سالی است که عوارض آلایندگی‌ها به حساب شهرداری‌های شهرستان‌ها واریز نشده است.

وی ادامه داد: طبق ماده ۲۷ قانون مالیات‌های بر ارزش افزوده، سازمان محیط زیست باید اقدامات قانونی خود را در خصوص شناسایی و جرائم واحدهای آلاینده اعلام و نتایج را به سازمان امور مالیاتی ارسال کند که از این طریق وصول مطالبات انجام شود.

شهردار سده لنجان با قدردانی از پیگیری‌های مجدانه استاندار و معاون عمرانی استانداری اصفهان و شهرداران شهرستان‌ها، بیان داشت: متاسفانه همچنان با پیگیری‌های به عمل آمده تا کنون این امر محقق نشده است.

وی افزود: بنابراین در طول یک سال گذشته شهرداری‌ها از این مبلغ قابل توجه عوارض محروم شدند تا بتوانند در مسیر نگهداری و توسعه فضای سبز آن را به کار گیرند.

شهبازی با اشاره به حجم آلاینده‌های که در شهر سده لنجان وجود دارد، گفت: انتظار می‌رود که مسئولان مرتبط سازمان امور مالیاتی و محیط زیست تلاش‌های بیشتری در این راستا انجام دهند تا در حیطه وظایف قانونی اقدامات موثری به عمل آید.

 
برچسب: جهان اقتصاد ، شهرداری ، امور مالیاتی ، محیط زیست ، اخبار روز ، حمید شهبازی ، عوارض آلایندگیhttps://jahaneghtesad.com/direct/1122


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |