یکشنبه 03 تیر، 1403

کدخبر: 2663 11:48 1402/02/31

طلا باز هم گران شد / آخرین قیمت‌ها از بازار طلا یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه

دسته‌بندی: بازار سرمایه

طلا باز هم گران شد / آخرین قیمت‌ها از بازار طلا یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه

دسته‌بندی: بازار سرمایه

قیمت طلا برای امروز اعلام شد، قیمت طلای ۱۸ عیار به ۲ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۴۰۰ تومان رسید. که نسبت به روز گذشته افزایش داشته است.

ویژگی‌هایی مثل نقدشوندگی سریع، حمل آسان (ارزش بالا در حجم کم) و نگهداری راحت (فاسد نمی‌شود، زنگ نمی‌زند و از بین نمی‌رود) باعث شده که این فلز کمیاب از دیرباز مورد توجه افراد و دولت‌ها قرار بگیرد. طلا فلزی چکش‌خوار است و به‌سادگی شکل می‌گیرد. همین موضوع باعث شد که در دوران باستان، نفیس‌ترین و ظریف‌ترین مصنوعات از طلا ساخته شوند. قیمت طلای ۲۴ عیار از عیارهای ۲۲ و ۱۸ بالاتر است. اما برای نگه‌داری و سرمایه‌گذاری طلای ۲۴ بهترین گزینه نیست. طلای خالص (۹۹٫۹%) به‌سادگی آسیب می‌بیند و تغییر شکل می‌دهد.

قیمت امروز طلا ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ در بازار (مثقال ۱۸ عیار، طلا گرم ۱۸ عیار)

قیمت امروز طلا  ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ اعلام شد. بر این اساس هر گرم طلای ۱۸ عیار به قیمت ۲ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۴۰۰ تومان رسید. هر گرم طلای ۲۴ عیار ۳ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۲۰ تومان قیمت گذاری شد. همچنین هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۹۷۹ دلار به فروش می رسید. گفتنی است، قیمت امروز مثقال طلا به ۱۱ میلیون و ۱۶۱ هزار تومان رسیده است.

عیار طلا چیست؟ 

عیار واحد اندازه‌گیری خلوص آلیاژهای طلا و دیگر فلزات گران‌بها است. هر چند که برای سایر مواد هم به کار می‌رود. عیار طلا معمولاً از واحد کامل ۲۴ بیان می‌شود. برای مثال طلای ۲۴ عیار طلای خالص با حداقل ۹۹٬۹ درصد طلا، و طلای ۱۸ عیار از ۹۰ درصد طلا و ۲۵ درصد فلز دیگر تشکیل شده‌است.

برچسب: جهان اقتصاد ، دلار ، قیمت طلا ، سرمایه گذاری ، نقدشوندگی ، اخبار روز ، عیار طلاhttps://jahaneghtesad.com/direct/2663


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |