پنج شنبه 06 مهر، 1402

کدخبر: 3757 17:05:00 1402-03-20

طلا ارزان شد، اما کم! / آخرین قیمت ها از بازار طلا بیستم خرداد ماه

دسته‌بندی: اخبار اقتصادی

طلا ارزان شد، اما کم! / آخرین قیمت ها از بازار طلا بیستم خرداد ماه

دسته‌بندی: اخبار اقتصادی

قیمت طلا برای امروز اعلام شد، قیمت طلای ۱۸ عیار به ۲ میلیون و ۳۳۸ هزار و ۴۰۰ تومان رسید. که نسبت به روز گذشته کاهش داشته است.

قیمت امروز طلا در بازار (مثقال ۱۸ عیار، طلا گرم ۱۸ عیار)

قیمت امروز طلا  اعلام شد. بر این اساس هر گرم طلای ۱۸ عیار به قیمت ۲ میلیون و ۳۳۸ هزار و ۴۰۰ تومان رسید. هر گرم طلای ۲۴ عیار ۳ میلیون و ۱۱۸ هزار و ۲۰ تومان قیمت گذاری شد. همچنین هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۹۶۲ دلار به فروش می رسید. گفتنی است، قیمت امروز مثقال طلا به ۱۰ میلیون و ۱۳۱ هزار تومان رسیده است.

 

ویژگی‌هایی مثل نقدشوندگی سریع، حمل آسان (ارزش بالا در حجم کم) و نگهداری راحت (فاسد نمی‌شود، زنگ نمی‌زند و از بین نمی‌رود) باعث شده که این فلز کمیاب از دیرباز مورد توجه افراد و دولت‌ها قرار بگیرد. طلا فلزی چکش‌خوار است و به‌سادگی شکل می‌گیرد. همین موضوع باعث شد که در دوران باستان، نفیس‌ترین و ظریف‌ترین مصنوعات از طلا ساخته شوند. قیمت طلای ۲۴ عیار از عیارهای ۲۲ و ۱۸ بالاتر است. اما برای نگه‌داری و سرمایه‌گذاری طلای ۲۴ بهترین گزینه نیست. طلای خالص (۹۹٫۹%) به‌سادگی آسیب می‌بیند و تغییر شکل می‌دهد.

 

 

 

 

برچسب: قیمت طلا ، طلا ، بازار طلا ، طلای 18 عیار ، اخبار روز، جهان اقتصاد ، نرخ طلا ، قیمت روزhttps://jahaneghtesad.com/direct/3757

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |