جمعه 01 تیر، 1403

کدخبر: 1253 05:09 1402/01/06

صادرات اقلام فولادی کم شد

دسته‌بندی: تجارت ، صنایع مادر

صادرات اقلام فولادی کم شد

دسته‌بندی: تجارت ، صنایع مادر

طبق آمار، طی ۱۱ ماهه سال گذشته حدود ۱۳ میلیون و ۲۱۸ هزار تن اقلام فولادی صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰ کاهش چشمگیری داشته است.

 بر اساس آماری که توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در اختیار ایسنا قرار گرفت، از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا پایان بهمن ماه دو میلیون و ۴۸۲ هزار تن مقاطع طویل فولادی صادر شده که نسبت به دو میلیون و ۴۸۷ هزار تن صادر شده در مدت مشابه سال ۱۴۰۰ تغیر چندانی نکرده است؛ این درحالی است که میزان واردت این مقاطع فولادی در این مقایسه آماری بیشتری رشد واردات را معادل ۷۵ درصد داشته است.

صادرات شمش فولاد کمترین کاهش صادرات را به خود اختصاص داده است و با شش میلیون و ۶۵۱ هزار تن صادر شده در مجموع ۱۱ ماهه ۱۴۰۱ افت ۰.۱ درصدی صادرات را نسبت به شش میلیون و ۶۴۲ هزار تن صادراتی در ۱۱ ماهه ۱۴۰۰ تجربه کرده است.  

پس از آن، در حالیکه در ۱۱ ماهه ۱۴۰۰ حدوداً سه میلیون تن محصولات فولادی تولیدی کشور به خارج صادر شده بود که در مدت مشابه سال گذشته (۱۴۰۱) میزان صادرات این محصولات با کاهش چهار درصدی معادل ۱۱۱ تن، به دو میلیون و ۸۹۹ هزار تن رسید.

در بهمن ماه امسال ۲۵ هزار تن آهن اسفنجی صادر شده که با مجموع ۷۴۴ هزار تن آهن اسفنجی صادر شده در ۱۰ ماهه ابتدایی ۱۴۰۱، در مجموع ۷۶۹ هزار تن صادر شده است که نسبت به ۹۸۵ هزار تن صادراتی در مدت مشابه سال ۱۴۰۰ بیشترین کاهش صادرات را معادل ۲۳ درصد ثبت کرده است.  

در نهایت بر اساس آمار، از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا پایان بهمن ماه آن، ۴۱۷ هزار تن مقاطع تخت فولادی صادر شده که نسبت به صادرات این مقاطع در ۱۱ ماهه ۱۴۰۰ معادل ۵۲۳ هزار تن ۲۰ درصد کاهش صادرات رخ داده است.

 

منبع: ایسنا

برچسب: جهان اقتصاد ، آهن اسفنجی ، صادرات شمش فولاد ، اخبار روز ، کاهش صادرات ، مقاطع تخت فولادیhttps://jahaneghtesad.com/direct/1253


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |