شنبه 12 اسفند، 1402

کدخبر: 8295 16:30 1402/07/20

سورپرایز ویژه برای راننده تاکسی‌ها

دسته‌بندی: جامعه

سورپرایز ویژه برای راننده تاکسی‌ها

دسته‌بندی: جامعه

رییس هیات مدیره انجمن صنفی سی‌ان‌جی کشور گفت: طبق آخرین ویرایش مصوبه شورای اقتصاد مقرر شد مخازن گاز تاکسی‌های دوگانه سوز رایگان تعویض شود.

 «محسن جوهری» روز پنجشنبه در گفت‌وگویی اظهار داشت: با توجه به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی بویژه تاکسی ها و اتفاقاتی که در این حوزه رخ داده طبق ویرایش آخرین نسخه از مصوبه شورای اقتصاد مقرر شد تا مخازن تاکسی ها رایگان تعویض شود.

 

جوهری خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی هایی توسط شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی انجام شده تا تاکسی ها با مراجعه به مراکز معاینه فنی و ارجاع به آزمایشگاه های آزمون مخازن سی ان جی (CNG) برای نوسازی اقدام کنند.

 

وی با اشاره به مصوبه شورای اقتصاد بیان داشت: با توجه به ماده ۱۲رفع موانع تولید مشکلی در بودجه اجرای این طرح وجود ندارد.

 

جوهری تصریح کرد: در استان سیستان و بلوچستان توسعه‌ای در حوزه جایگاه CNG انجام نشده بود که دولت مصوباتی درخصوص احداث جایگاه انجام داده و سرمایه گذاران می‌توانند در این حوزه ورود یابند.

 

وی با تاکید بر فواید همگانی شدن خودروهای دوگانه سوز بر اقتصاد و کاهش آلودگی هوا تصریح کرد: با توجه به ناترازی در حوزه تولید ومصرف بنزین و تولید برای هشت میلیون خودرو گاز سوز، در حال حاضر از نصف این ظرفیت یعنی چهارمیلیون خودرو استفاده می کنند.

 

جوهری اظهار امیدواری کرد، با توجه به مهلت چهارساله استفاده رایگان از دوگانه سوز کردن خودروها و تعویض رایگان مخازن تاکسی ها، از سال آینده شرایط برای دوگانه سوز کردن همه خودروها فراهم شود.

 

ایرنا

 

برچسب: تاکسی ، سی ان جی ، شورای اقتصاد ، تاکسی‌های دوگانه سوزhttps://jahaneghtesad.com/direct/8295


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |