جمعه 31 شهریور، 1402

کدخبر: 1531 11:58:00 1402-01-21

رویکرد حمایتی برای پذیرش شرکت‌های دانش‌بنیان در فرابورس

دسته‌بندی: اخبار ویژه ، بورس ، فناوری

رویکرد حمایتی برای پذیرش شرکت‌های دانش‌بنیان در فرابورس

دسته‌بندی: اخبار ویژه ، بورس ، فناوری

فرابورس ایران فرایند پذیرش شرکت‌ها را در سال جدید با یک شرکت دانش‌بنیان در گروه محصولات غذایی و آشامیدنی آغاز کرد.

به گزارش  مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، نخستین جلسه هیئت پذیرش فرابورس در سال ۱۴۰۲ هفته گذشته برگزار شد و طی آن شرکت شیر خشک نوزاد پگاه به عنوان یک شرکت دانش‌بنیان در فرابورس پذیرش شد.

این شرکت که حوزه فعالیت آن در گروه محصولات غذایی و آشامیدنی است، تاییدیه دانش‌بنیان تولیدی نوع دو را از کارگروه ارزیابی شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناروی ریاست جمهوری دریافت کرده و صنایع شیر ایران سهامدار ۱۰۰ درصدی این مجموعه است.

بر اساس این گزارش فرابورس طی سال جاری برنامه جدی با رویکرد حمایتی برای پذیرش شرکت‌های دانش‌بنیان را در دستور کار دارد و از این رو در خواست پذیرش این شرکت‌ها در اولویت بررسی هیات پذیرش قرار گرفته‌اند.

هفته جاری نیز هیات پذیرش فرابورس قرار است در خصوص یک شرکت دانش‌بنیان دیگر که در حوزه سلامت فعال است، تصمیم‌گیری کند. همچنین شرکت‌های متقاضی دیگری در حوزه اقتصاد دیجیتال و پلتفرم‌ها در اولویت بررسی و پذیرش فرابورس قرار دارند.

شایان ذکر است فرابورس ایران در سال گذشته میزبان عرضه سهام و پذیرش ۵ شرکت دانش‌بنیانی بود. به این ترتیب بخشی از سهام دو شرکت پیشگامان فن‌آوری و دانش آرامیس (تپسی) و سیم و کابل ابهر در بازار دوم عرضه اولیه شدند و در همین بازار شرکت‌های رسام پلیمر نامی، توسعه فن‌افزار توسن و گوهر فام مورد پذیرش قرار گرفتند.

برچسب: جهان اقتصاد ، فرابورس ، دانش بنیان ، اخبار روز ، آشامیدنی ، محصولات غذایی ، عرضه سهامhttps://jahaneghtesad.com/direct/1531

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |