چهارشنبه 27 تیر، 1403

کدخبر: 9909 07:30 1402/09/05
اخطار کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به وزارت بهداشت:

دستورالعمل توزیع آنلاین دارو را تدوین کنید

دسته‌بندی: زیربنایی ، درمان
اخطار کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به وزارت بهداشت:

دستورالعمل توزیع آنلاین دارو را تدوین کنید

دسته‌بندی: زیربنایی ، درمان

مجلس همچنین از اینکه اقدامی برای حل مشکل دارورسانی و سختی یافتن دارو برای بیماران خاص صورت نگرفته است، انتقاد کرد.

 کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در نامه‌ای خطاب به وزیر بهداشت، از عدم تدوین دستورالعمل توزیع آنلاین دارو انتقاد کرد. در این نامه به «بهرام عین‌اللهی» اخطار داده شده که پرونده ترک فعل برای او در کمیسیون درحال تکمیل است و در صورت اتمام مهلت چهارماهه هیئت مقررات‌زدایی، ضمانت اجرایی کمیسیون اصل ۹۰ فعال خواهد شد.

 

توزیع دارو در پلتفرم‌های آنلاین تبدیل به گره‌ای شده است که به‌نظر می‌رسد سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت تمایلی به بازکردن این گره ندارند. همین امر موجب شده است تا کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با ارسال نامه‌ای به وزیر بهداشت، به او جهت تدوین دستورالعمل توزیع آنلاین دارو اخطار دهد.

 

در ابتدای این نامه به اعطای مجوز توزیع اینترنتی دارو به شرکت سهامی بیمه دی اشاره و عنوان شده است: «به استحضار می‌رساند به گفته مدیر بیمه‌های درمان بیمه دی، با تمدید مجوز بیمه دی از مردادماه امسال، دارورسانی برای جانبازان ۷۰ درصد در سراسر کشور اجرا می‌شود. درحالی‌که در پاسخ اعلامی مشمولین طرح فقط به دو هزار نفر در تهران تقلیل داده شده است. براساس بررسی‌های به‌عمل‌آمده در این طرح، علاوه بر هزینه حق فنی داروخانه، مبلغ ۳۰ هزار تومان برای بسته‌بندی و ارسال هر بسته دارو هزینه پرداخت می‌شود؛ درحالی‌که پیش‌بینی می‌شود با رقابتی‌شدن می‌توانست هزینه کمتری از بیت‌المال پرداخت شود.»

 

در ادامه از اینکه اقدامی برای دارورسانی و حل سختی یافتن دارو برای سایر بیماران خاص صورت نگرفته، انتقاد شده است: «آیا مشکلات و سختی یافتن دارو برای دیگر اقشار و بیماران خاص ازجمله بیماران پروانه‌ای، پیوندی، هموفیلی و دیالیزی رفع شده است؟ چرا اقدامی برای دارورسانی به این اقشار توسط دیگر بیمه‌گران صورت نگرفته است؟»

 

بازار

برچسب: وزارت بهداشت ، توزیع دارو در پلتفرم‌های آنلاین ، توزیع آنلاین داروhttps://jahaneghtesad.com/direct/9909


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |