دوشنبه 27 فروردین، 1403

کدخبر: 620 19:51 1401/12/01
عرضه پژو ۲۰۷ با گیربکس دستی روی تابلوی بورس کالا می رود

خرید این خودرو با کمترین پیش پرداخت را از دست ندهید

عرضه پژو ۲۰۷ با گیربکس دستی روی تابلوی بورس کالا می رود

خرید این خودرو با کمترین پیش پرداخت را از دست ندهید

ایران‌خودرویی‌ها فروش‌های بورسی خود در اسفندماه 1401 را استارت زدند.

ایران‌خودرویی‌ها اولین دور از فروش اسفندماهی محصولات خود از مسیر بورس کالا را با عرضه پژو 207 با گیربکس دستی روز دوم اسفندماه سال جاری آغاز می کنند. قیمت پایه اولیه این خودروی هاچ بک (بدون صندوق عقب) 185 میلیون و 500 هزار تومان اعلام شده است. بنابراین پژو 207 با گیربکس دستی را می توان ارزان ترین محصول این خودروساز دانست که در فروش پایان سالی این خودروساز از مسیر بورس کالا در دسترس متقاضیان قرار خواهد گرفت.

خرید این خودرو با کمترین پیش پرداخت را از دست ندهید

پیش از این آبی های جاده مخصوص فروش تارا با گیربکس دستی را در هفته پایانی بهمن ماه 1401 در دستورکار داشتند. قیمت پایه اولیه این خودرو 256 میلیون و 500 هزار تومان اعلام شده بود. البته ایران خودرویی ها در ادامه آخرین ماه از سال جاری فروش دنا با گیربکس دستی و دنا با گیربکس اتوماتیک، تارا با گیربکس اتوماتیک، پژو 207 با گیربکس اتوماتیک و همچنان اعضای خانواده هایما را در برنامه فروش بورسی خود جای داده اند.

البته فراموش نکنیم ایران خودرویی ها در آخرین ماه از فصل زمستان امسال برای فروش محصول جدید خود نیز اطلاعیه فروش صادر می کنند. آن طور که مدیران ارشد این خودروسازی برنامه ریزی کرده اند قرار است پژو 207 تیپ 5 پشت سر پژو 207 با گیربکس دستی روانه تابلوی بورس کالا شود. پژو 207 تیپ 5 در واقع ترکیب اتاق و شاسی پژو 207 است که با تریم داخلی پژو 206 تکمیل و قرار است به زودی روانه بازار شود. ایران خودو قصد دارد از این محصول جدید خود سه هزار و 500 دستگاه از مسیر بورس کالا عرضه کند. از آنجایی که قیمت پایه اولیه این محصول عجیب مشخص نیست این احتمال وجود دارد که قیمت پایه اعلامی برای آن گوی سبقت را از پژو 207 با گیربکس دستی در ارزانی ببرد. فروش این خودرو نیز برای هفته اول اسفندماه سال جاری طراحی شده است، بنابراین بعد از نهایی شدن فروش پژو 207 با گیربکس دستی در روز سه شنبه (دوم اسفندماه 1401) ایران خودرویی ها تنها روز چهارشنبه (سوم اسفندماه 1401) را برای عرضه این محصول جدید خود فرصت خواهند داشت.

این آخرین فروش بورسی ایران خودرو برای هفته اول اسفندماه امسال نیست و این خودروساز قصد کرده تا در کنار پژو 207 با گیربکس دستی و پژو 207 تیپ 5، دنا با موتور توربو پلاس و گیربکس دستی را نیز از جاده بورس کالا در دسترس خریداران قرار دهد. تیراژ عرضه در نظر گرفته شده برای پژو 207 با گیربکس دستی دو هزار دستگاه و برای دنا با موتور توربو شارژ و گیربکس دستی نیز دو هزار دستگاه علام شده است. بنابراین آبی های جاده مخصوص به دنبال این بودند تا هفته اول اسفندماه امسال تابلوی بورس کالا را با محصولات خود خودرو باران کنند.  به نظر می رسد با توجه به فاصله زمانی کوتاه میان سه شنبه و چهارشنبه عرضه پژو 207 تیپ پنج و دنا پلاس با موتور توربو شارژ و گیربس دستی به هفته آینده موکول شود.

در شرایطی که مدیران فروش ایران خودرو در اسفندماه تنها یک بار فروش پژو 207 تیپ پنج و دنا پلاس با موتور توربو شارژ و گیربس دستی را در دستورکار قرار داده اند. اما فروش پژو 207 با گیربکس دستی در هفته آینده نیز ادامه خواهد داشت. ایران خودرویی ها هفته دوم نیز دو هزار دستگاه از این محصول محبوب خود را برای فروش در بورس کالا به خط می کنند. هفته سوم تیراژ عرضه بورسی پژو 207 با گیربکس دستی را به چهار هزار دستگاه افزایش داده و هفته پایانی اسفندماه امسال نیز دو هزار دستگاه از این خودرو را روی تابلوی بورس کالا می فروشند. البته احتمال افزایش تیراژ عرضه این خودرو نیز وجود دارد. دلیل این پیش بینی را باید در تیراژ عرضه تارا با گیربکس دستی که هفته آخر بهمن ماه امسال فروخته شد جست و جو کرد. خودروساز ساکن کیلومتر 14 جاده مخصوص ابتدا اعلام کرده بود قصد دارد تا دو هزار دستگاه تارا با گیربکس دستی را روی تابلوی  بورس کالا بفروش برساند اما در نهایت تیراژ آن را تا پنج هزار دستگاه افزایش داد.

متقاضیان برای خرید پژو 207 با گیربکس دستی باید پنج شرط را دارا باشند. این شروط عبارتند از هر کد بورسی تنها می تواند نسبت به خرید یک خودرو از بورس کالا اقدام کند. همچنان متقاضیان حقوقی همانند فروش های پیشین نمی توانند در فروش پژو 207 با گیربکس دستی اقدام به ثبت سفارش کنند. میزان پیش پرداخت برای خرید پژو 207 با گیربکس دستی 100 درصد اعلام شده و متقاضیان باید مبلغ 185 میلیون و 500 هزار تومان را در حساب وکالتی خود پیش از نهایی کردن ثبت سفارش، ذخیره کنند. متقاضیانی که پیش تر اقدام به خرید خودروی سواری از بورس کالا کرده اند یا از سال 98 به این طرف توانسته اند از شرکت های خودروساز محصولی دریافت کنند، نمی توانند برای خرید پژو 207 از بورس کالا اقدام کنند. شرط پایانی به زمان نهایی کردن ثبت سفارش مربوط می شود متقاضیان تا ساعت 16 امروز دوشنبه اول اسفندماه فرصت دارند تا ثبت سفارش خود را نهایی کنند. پیش تر این زمان تا ساعت 17 روز قبل از عرضه بورسی محصولات خودروسازان بود.

رنگ در نظر گرفته شده برای پژو 207 با گیربکس دستی های عرضه شده در بورس، سفید خواهد بود.

 

منبع: اکوایران

برچسب: جهان اقتصاد ، بورس کالا ، خودرو ، ایران خودرو ، پژو207 ، خودروی سواری ، پیش فروش خودرو ، هایما ، اخبار روز ، فروش بورسی ، دنا ، گیربکس دستیhttps://jahaneghtesad.com/direct/620


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |