یکشنبه 31 تیر، 1403

کدخبر: 16832 09:45 1403/03/31
مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران خبر داد:

تکمیل عملیات عمرانی پروژه کارخانه آهن اسفنجی تا پایان سال

دسته‌بندی: صنعت و معدن
مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران خبر داد:

تکمیل عملیات عمرانی پروژه کارخانه آهن اسفنجی تا پایان سال

دسته‌بندی: صنعت و معدن

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران از تکمیل عملیات عمرانی پروژه کارخانه آهن اسفنجی تا پایان سال خبر داد و گفت: قرارداد خرید بخشی از تجهیزات خارجی نیز منعقد شده است.

مجتبی حمیدیان، در بازدید از پروژه کارخانه آهن اسفنجی ضمن اعلام رضایت از روند اجرای فعالیت‌های عمرانی پروژه با بیان این مطلب اظهار کرد: در شرایط کنونی اجرای پروژه‌ها با سرعت معمول، ما را به اهداف مورد نظر نمی‌رساند بنابراین باید با یک سرعت مضاعف تری پروژه‌های توسعه‌ای دنبال شود. خوشبختانه هم اکنون فعالیت‌های داخلی پروژه کارخانه آهن اسفنجی با سرعت مناسبی به پیش می‌رود.

 

وی با اشاره به عقد قرارداد خرید تجهیزات خارجی افزود: در حال حاضر در مرحله حساس عقد قرارداد تجهیزات خارجی پروژه هستیم. بخشی از قرارداد‌ها منعقد شده و بخشی دیگر هم در حال پیگیری است.

 

حمیدیان به تامین منابع ارزی نیز اشاره‌ای کرد و گفت: بخشی از منابع ارزی تامین شده و ثبت سفارش‌ها انجام گرفته و تامین بخشی دیگری از منابع ارزی را از راه‌های مختلف در حال پیگیری هستیم.

 

وی با بیان اینکه هم اکنون پروژه کارخانه آهن اسفنجی بیش از ۲۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد اضافه کرد: امیدواریم تا پایان سال عملیات عمرانی پروژه به اتمام برسد و تا یکی دو ماه آینده ساخت قطعات خارجی پروژه آغاز شده و شتاب بگیرد.

 

در این بازدید یکی از مدیران اجرایی پروژه در گزارشی از آخرین وضعیت پیشرفت پروژه کارخانه آهن اسفنجی گفت: در حال حاضر نصب سازه‌های پروژه در حال تکمیل است و عملیات خاکبرداری با ۸۹ درصد پیشرفت مراحل نهایی خود را می‌گذراند.

 

وی با بیان اینکه اجرای فونداسیون کوره نیز ۴۸ پیشرفت فیزیکی دارد افزود: تا یکی دو ماه آینده عملیات اجرایی کوره که قلب پروژه خوانده می‌شود به اتمام می‌رسد.

 

این مدیر اجرایی اضافه کرد: تا پایان سال عملیات عمرانی پروژه تمام می‌شود و اواخر امسال و سال آینده نصب تجهیزات را آغاز می‌کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: طبق برنامه، این پروژه تا پایان سال به پیشرفت ۸۰ درصدی خواهد رسید.

 

برچسب: شرکت سنگ آهن مرکزی ایران ، مجتبی حمیدیان ، تکمیل پروژه کارخانه آهن اسفنجیhttps://jahaneghtesad.com/direct/16832


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |