جمعه 31 فروردین، 1403

کدخبر: 13351 11:30 1402/12/14

تولید تختال زنگ‌نزن استنیتی توسط فولاد مبارکه برای نخستین بار

دسته‌بندی: صنعت و معدن

تولید تختال زنگ‌نزن استنیتی توسط فولاد مبارکه برای نخستین بار

دسته‌بندی: صنعت و معدن

فولاد مبارکه، برای نخستین بار در کشور تختال فولاد زنگ‌نزن «آستنیتی» گرید ۳۱۶ را تولید کرد.

به گزارش جهان اقتصادوبه نقل ازروابط عمومی ایمیدرو، محمدعلی شفیعی رئیس فنی ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه امروز با اعلام خبر فوق، افزود: در راستای راهبرد تولید فولادهای خاص در شرکت فولاد مبارکه اصفهان، تختال فولاد زنگ‌نزن «آستنیتی» گرید ۳۱۶تولید شد.

وی ادامه داد: این موفقیت در حالی به دست آمد که تجهیزات و امکانات موجود در ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری برای تولید این نوع گریدهای پرآلیاژ طراحی نشده‌اند و کارکنان این ناحیه با همکاری واحدهای پشتیبانی، موفق به تولید تختال یکی از پرمصرف‌ترین و پرآلیاژترین گریدهای فولاد زنگ‌نزن شدند.

 

وی خاطرنشان کرد: فولاد زنگ‌نزن ۳۱۶ کاربرد ویژه‌ای در صنایع مختلف دارد و مقاومت به خوردگی بالایی در محیط‌های کاری کلریدی، اسیدی ملایم و آلوده دریایی دارد.

 

تختال (اسلب) بیشتر برای تولید محصولات تخت فولادی، مانند کُویل یا ورق‌های فولادی استفاده می‌شود که در صنعت ماشین سازی و ماشین‌آلات سنگین کاربرد دارد.

 

تولید تختال فولادهای زنگ‌نزن نخستین گام در جهت تولید ورق‌های زنگ‌نزن است و در ادامه، جهت بومی‌سازی این محصولات در کشور باید فرایندهای نورد گرم و نورد سرد برای این منظور در کشور توسعه یابند.

برچسب: ایمیدرو ، شرکت فولاد مبارکه اصفهان ، تولید تختال زنگ‌نزن استنیتی ، تولید فولادهای خاصhttps://jahaneghtesad.com/direct/13351


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |