چهارشنبه 09 اسفند، 1402

کدخبر: 8304 18:15 1402/07/20

توضیحات دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد درپی فوت ۶ نوزاد در بیمارستان هاجر

دسته‌بندی: جامعه ، حوادث ، اخبار روز

توضیحات دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد درپی فوت ۶ نوزاد در بیمارستان هاجر

دسته‌بندی: جامعه ، حوادث ، اخبار روز

دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد درپی فوت ۶ نوزاد در بیمارستان هاجر توضیحاتی در قالب یک اطلاعیه منتشر کرد.

در پی فوت ۶ نوزاد در بیمارستان هاجر شهر کرد، پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی این شهر اطلاعیه‌ای منتشر کرده است.

 

در  اطلاعیه دانشگاه علوم پزشکی آمده است: بخش NICU در تمام بیمارستان‌های دنیا ویژه بستری نوزادانی است که پیش از موعود مقرر و به صورت نارس به دنیا می‌آیند. نوزادانی که به علت کمبود وزن، نارسایی تنفسی،  نواقص و ضعف سیستم ایمنی به عنوان مؤلفه‌های خطر، شانس کمتری برای زنده ماندن دارند و درصد مرگ و میر بالاتری در این نوزادان دیده می‌شود؛ مسأله‌ای که به کرات در بیمارستان‌های مختلف دنیا رخ می‌دهد.

 

نجات و یا مرگ و میر بیماران در بخش‌های درمانی بیمارستان‌های مختلف کشور روندی است که کمیته‌های علمی و مدیران  بهداشتی درمانی بیمارستان‌ها بر آن نظارت مستمر و کامل دارند.

 

کمااینکه پس از گزارش فوت شش نوزاد در بیمارستان هاجر شهرکرد، پرونده این نوزادان  به صورت همه جانبه بررسی شد و  علت دقیق فوت  آنها که سه نفرشان  نارس و سه نفر دیگر حین تولد دچار ایست قلبی تنفسی شده‌اند، از سوی پزشکی قانونی اعلام خواهد شد.

 

دانشگاه علوم پزشکی علاوه بر اینکه تمام بررسی‌ها و اقدامات لازم را از همان ابتدای فوت نوزادان آغاز کرده است، پرونده‌های مربوط را در اختیار پزشکی قانونی قرار داده است و  در صورت احراز هر گونه قصور یا  تخلف از سوی هر مدیر یا مسئول  بدون هیچ گونه  اغماضی طبق  قوانین و مقررات  با وی برخورد قاطع صورت خواهد گرفت. 

 

بر اساس اخبار رسیده قرار است تیمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به استان، موضوع فوت شش نوزاد در بیمارستان هاجر شهرکرد را بررسی کنند.

بهداشت نیوز
برچسب: وزارت بهداشت ، شهرکرد ، بیمارستان هاجر شهر کردhttps://jahaneghtesad.com/direct/8304


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |