چهارشنبه 15 آذر، 1402

کدخبر: 6269 09:49:00 1402-05-19
انتظار هر خانوار برای خانه‌دار شدن ۱۲ سال تعیین شد

تعیین ۱۲ سال انتظار برای خانه دار شدن در مجلس

دسته‌بندی: سیاست‌گذاری ، مسکن
انتظار هر خانوار برای خانه‌دار شدن ۱۲ سال تعیین شد

تعیین ۱۲ سال انتظار برای خانه دار شدن در مجلس

دسته‌بندی: سیاست‌گذاری ، مسکن

رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس گفت: در کمیسیون تلفیق برنامه هفتم، سال انتظار برای خانه‌دار شدن ۱۲ سال تعیین شد.

محسن پیرهادی رئیس فراکسیون مدیریت شهری در مورد مدت زمان خانه دار شدن هر خانوار ایرانی، در جمع خبرنگاران، گفت: با رای امروز کمیسیون تلفیق برنامه هفتم، سال انتظار دسترسی خانوار‌ها به مسکن ۱۲ سال تعیین شد.

نایب رئیس کمیسیون تلفیق برنامه هفتم جهش صعودی قیمت مسکن نسبت به در آمد، سبب بروز نابرابری در دسترسی به مسکن در حوزه شهری شده است، افزود: متاسفانه سن دسترسی به مسکن در پی نابسامانی حوزه مسکن برای خانوار‌های طبقه متوسط شهری به بیش از ۳۰ سال رسیده و در برخی ارزیابی‌ها با توجه به نرخ تورم برای دهک‌های اول درآمدی بیش از یک قرن گمانه زنی می‌شود، ارقام وحشتناک و دلهره آوری که رفع و سامان دهی آن‌ها تدبیر و چاره جویی اساسی و واقع بینانه‌ای را می‌طلبید.

انتظار هر خانوار برای خانه‌دار شدن در  برنامه هفتم ۱۲ سال تعیین شد

رئيس فراکسیون مدیریت شهری مجلس متاسفانه در سال‌های اخیر خرید مسکن و حتی برنامه ریزی برای خرید مسکن از توان و دسترس طبقه متوسط شهری خارج شده و برای دهک‌های پایین‌تر به رویا دست نیافتنی تبدیل شده است، گفت: در همین راستا، کمیسیون تلفیق برنامه برای حل این معضل به صورت مسئله محور و واقع بینانه به حوزه مسکن وارد شد و با تعیین اهداف راهبردی مشخص چند گام اساسی برای حل مسئله مسکن برداشت.

نماینده مردم تهران ادامه داد: در کنار کاهش زمان دسترسی به مسکن، رشد ۱۵ درصدی توسعه صنعتی سازی و رشد ۲۰ درصدی نوسازی و احیای بافت‌های فرسوده از اهداف راهبردی در حوزه مسکن است که با رای کمیسیون تلفیق در لایحه برنامه هفتم اعمال شد.

به گفته پیرهادی با رای امروز کمیسیون تلفیق صنعتی سازی ساختمان با رشد ۵ برابری در برنامه هفتم به ۱۵ درصد رسید این در حالی است در سال‌های اخیر حداکثر صنعتی سازی ساختمان در خوشبینانه‌ترین آمار ۳ درصد بوده است 

وی افزود: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون تلفیق دولت مکلف به ساخت سالانه ۳۰۰ هزار واحد مسکن شهری، ساخت ۲۰۰ هزار واحد روستایی و نوسازی ۲۰۰ مسکن بابت فرسوده شده است.

پیرهادی گفت: با توجه به سهم ۷۰ درصدی مسکن از سبد هزینه خانواده‌ها پرداختن به معضل مسکن باید به صورت اولویت دار در دستور کار دولت قرار گیرد. امیدواریم با حمایت‌های مجلس در حوزه تولید مسکن دولت بتواند وعده‌های خود به مردم در حوزه مسکن را محقق کند.

 

منبع: خانه ملت

برچسب: جهان اقتصاد ، مسکن ، بازار مسکن ، تسهیلات مسکن ، طرح حمایتی مسکن ، تولید مسکن ، خرید مسکن ، عرضه مسکن ، قیمت مسکن ، اخبار روزhttps://jahaneghtesad.com/direct/6269


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |