جمعه 01 تیر، 1403

کدخبر: 9405 07:15 1402/08/21

تسهیل ورود نقدینگی با امکان واریز وجه بدون محدودیت در سامانه‌های معاملاتی بورس

دسته‌بندی: بازار سرمایه ، بورس

تسهیل ورود نقدینگی با امکان واریز وجه بدون محدودیت در سامانه‌های معاملاتی بورس

دسته‌بندی: بازار سرمایه ، بورس

یک کارشناس گفت: برداشت سقف واریزی سبب تسهیل ورود نقدینگی به بازار سرمایه می‌شود و این تسهیل ورود نقدینگی به آهستگی در بلند‌مدت بر بازار اثر می‌گذارد.

محمد خبری‌زاده کارشناس بازار سرمایه گفت: یکی از مشکلاتی که در بازار سرمایه وجود داشت سقف واریز پول به کارگزاری‌ها بود که در بستر برخط این سقف ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده بود و این محدودیت برای بسیاری از سرمایه‌گذاران اذیت کننده بود.

 

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه بیان کرد: حالا روز گذشته این محدودیت برداشته شد که با این اقدام سرعت ورود نقدینگی به بازار سرمایه افزایش پیدا می‌کند و افراد بسیار راحت‌تر می‌توانند به بازار سرمایه تزریق نقدینگی کنند، اما بنظر در جهت دهی به روند کلی بازار در کوتاه مدت خیلی تاثیر گذار نخواهد بود، اما از جمله مواردی است که باید عملیاتی می‌شود و یکی از کمبود‌های بازار که سرمایه گذاران را اذیت می‌کرد همین محدودیت تلقی می‌شود.

 

خبری زاده اظهار کرد:، اما به طور کل این برداشت سقف واریزی سبب تسهیل ورود نقدینگی به بازار سرمایه می‌شود و این تسهیل ورود نقدینگی به آهستگی در بلند مدت بر بازار اثر خواهد گذاشت.

 

روز گذشته بود که مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: کاربران سامانه‌های معاملاتی بورس اوراق بهادار از این پس می‌توانند قدرت خرید حساب کاربری خود را با هر مبلغی که مد نظر دارند، بدون محدودیت در درگاه‌های آنلاین بانکی و بدون نیاز به مراجعه حضوری به بانک افزایش دهند.

 

در ادامه هم منوچهر میرزایی مدیر نظارت بر کارگزاران سازمان بورس گفت: با حذف سقف تراکنش‌های بانکی مشتریان شرکت‌های کارگزاری، اشخاص بدون محدودیت مبلغ تراکنش می‌توانند تنها از محل کارت بانکی متعلق به خود وجوه را  به حساب کارگزاری‌ها واریز کنند.

 

باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب: بورس ، بازار سرمایه ، تسهیل ورود نقدینگی به بورس ، تسهیل ورود نقدینگی به بازار سرمایهhttps://jahaneghtesad.com/direct/9405


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |