یکشنبه 31 تیر، 1403

کدخبر: 16847 11:50 1403/03/31
نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان:

تدوین طرح جامع حمل‌ونقل شهر اصفهان/ ایجاد پارکینگ‌های ویژه دوچرخه

دسته‌بندی: استان‌ها
نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان:

تدوین طرح جامع حمل‌ونقل شهر اصفهان/ ایجاد پارکینگ‌های ویژه دوچرخه

دسته‌بندی: استان‌ها

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: طرح جامع حمل‌ونقل شهر اصفهان در حال تدوین است و در آن نیازهای شهر طبق طرح تفصیلی، جمعیت، سفرهای شهری و حمل‌ونقل، همچنین زیرساخت‌ها، محل پایانه‌ها و سامانه‌هایی که شهر از نظر خطوط ریلی، اتوبوسی، تاکسی و دوچرخه نیاز دارد، پیش‌بینی خواهد شد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان،  سیدامیر سامع با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم طرح جامع حمل‌ونقل شهر است، اظهار کرد: زمان زیادی از طرح قبلی گذشته است، از این‌رو در حال حاضر طرح جامع جدیدی برای شهر اصفهان در حال تدوین است که در آن نیازهای شهر طبق طرح تفصیلی، جمعیت، سفرهای شهری و حمل‌ونقل، همچنین زیرساخت‌ها، محل پایانه‌ها و سامانه‌هایی که شهر از نظر خطوط ریلی، اتوبوسی، تاکسی و دوچرخه نیاز دارد، پیش‌بینی خواهد شد.

 

وی افزود: در حال حاضر این طرح جامع در مراحل میانی و ارائه پیشنهادهای اولیه است و بررسی‌های لازم روی آن انجام شده است.

 

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: اعضای شورای اسلامی شهر تاکید دارند که این طرح با دقت کافی به‌صورت استاندارد اجرا شود و خروجی آن برای برنامه‌های توسعه شهر در حوزه حمل‌ونقل قابل اطمینان باشد.

 

سامع گفت: پیرو دغدغه‌هایی که مردم در موضوع حمل‌ونقل عمومی از نظر فاصله و کیفیت اتوبوس‌ها در فصل گرم دارند، لوازم و تجهیزات سرمایشی و نظم و ترتیبی که باید وجود داشته باشد، مطالبه و مقرر شد تا برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود.

 

سامع افزود: تسهیلاتی برای رانندگان تاکسی فراهم شده است که بخشی از آن به‌صورت بلاعوض، بخش دیگر به‌صورت وام کم‌بهره و به‌صورت تقریبی قرض‌الحسنه و بخشی نیز به‌صورت تسهیلات ارزان قیمت در اختیار تاکسیرانان قرار می‌گیرد.

 

وی در رابطه با ایجاد پارکینگ‌های ویژه دوچرخه گفت: تعدادی از ایستگاه‌های مترو به پارکینگ‌های دوچرخه مجهز شده است و به مرور این امکان در همه ایستگاه‌ها فراهم می‌شود.

 

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در فصل گرما تعدادی از اتوبوس‌ها به سیستم سرمایشی مجهز شده‌اند، اما بعضی از آن‌ها آماده به‌کار نشده است و با تاکید مسئولان حمل‌ونقل و شرکت اتوبوسرانی قول‌هایی مبنی بر مجهز کردن اتوبوس‌ها به سیستم سرمایشی داده شده است.

 

سامع خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود ۱۰۰ اتوبوس این سیستم سرمایشی ندارد که امیدوارم با نوسازی در ناوگان، این مشکل رفع شود.

برچسب: اصفهان ، شورای اسلامی شهر اصفهان ، طرح جامع حمل‌ونقل شهر اصفهانhttps://jahaneghtesad.com/direct/16847


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |