جمعه 01 تیر، 1403

کدخبر: 7945 08:30 1402/07/10

بیماری آنفولانزا نسبت به ماه گذشته افزایش یافته است

دسته‌بندی: زیربنایی ، درمان

بیماری آنفولانزا نسبت به ماه گذشته افزایش یافته است

دسته‌بندی: زیربنایی ، درمان

رییس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان البرز، گفت: بیماری آنفولانزا در استان البرز نسبت به ماه گذشته افزایش داشته است اما شرایط نگران کننده نیست اما شهروندان حتما پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

احمد مهدوی، رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان البرز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج، با بیان اینکه آنفولانزا بیماری فصل سرما است، گفت: با سرد شدن هوا بیماری گآنفولانزا بیش‌‌تر می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه بیماری آنفولانزا در استان البرز نسبت به ماه گذشته افزایش داشته است، بیان کرد: شرایط نگران کننده نیست اما شهروندان حتما پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

 

مهدوی با اشاره به دستورالعمل‌های بهداشتی، افزود: ماسک، فاصله گذاری اجتماعی، تهویه مناسب هوا در مدارس و دانشگاه‌ها و تزریق واکسن یادآور توصیه می‌شود.

 

این مقام مسوُول با اشاره به اینکه گروه‌های پرخطر تزریق واکسن را فراموش نکنند، ادامه داد: افراد و گروه‌های پرخطر واکسن هر دو بیماری( آنفولانزا و کرونا) را بزنند همچنین کسانی که یک سال از آخرین تزریق واکسن‌ها گذشته است حتما دوز یادآور را تزریق کنند. 

 

وی در خصوص تشخیص بیماری آنفولانزا و کرونا، گفت: علائم بیماری و درمان خیلی شبیه هستند، شهروندان با رعایت نکات بهداشتی از مبتلا شدن به این بیماری‌ها پیشگیری می‌کنند.

 

مهدوی اشاره‌ای به شرایط تزریق واکسن آنفولانزا در استان البرز کرد و افزود: گروه‌های پرخطر، افرادی که در تجمعات هستند واکسن را تزریق می‌کنند و همچنین به صورت محدود در داروخانه‌ها واکسن وجود دارد.

 

وی بیان کرد: در تلاش هستیم توزیع واکسن در داروخانه‌ها بیشتر شود تا افرادی که نیاز دارند واکسن در دسترس باشد.

 

مهدوی ادامه داد: واکسن آنفولانزا را برای تمامی گروه سنی و خصوصا گروه‌های پرخطر تزریق کنند.

فارس

برچسب: آنفولانزا ، واکسن آنفلوآنزا ، واکسنhttps://jahaneghtesad.com/direct/7945


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |