یکشنبه 27 خرداد، 1403

کدخبر: 5533 09:36 1402/04/28
بازار مرغ در آستانه اتفاقی مهم

افزایش عرضه مرغ

دسته‌بندی: بازارچه
دسته‌بندی: بازارچه

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ گوشتی گفت: با توجه به روند جوجه ریزی در تیرماه، عرضه مرغ طی روزهای آتی در بازار افزایش می یابد.

علی ابراهیمی مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ گوشتی در رابطه با وضعیت توزیع نهاده‌های دامی گفت: تامین سویا برای رشد جوجه‌های گوشتی در واحد‌های پرورش با مشکل مواجه شده بود که با پیگیری‌های وزارت جهاد کشاورزی و اقدامات و هماهنگی‌های صورت گرفته با واردکنندگان نهاده‌های دامی، بارگیری و تحویل سویا به سمت واحد‌های مرغ گوشتی انجام شده و پیش بینی می‌کنیم تا چند روز آینده نیاز واحد‌های پرورشی به صورت کامل تامین شود.

او افزود: انتظار ما این است که واردکنندگان پس از دریافت وجه از مرغداران نهاده را در اختیار مرغداران بگذارند چراکه مرغداران توان تهیه نهاده آزاد را ندارند.

ابراهیمی ابراز امیدواری کرد: با گشایشی که صورت گرفته شاهد افزایش تولید مرغ گوشتی در کشور باشیم و با هماهنگی با دستگاه‌های ذی ربط بتوانیم تامین کننده داخل و صادرکننده به کشور‌های هدف باشیم.

به گفته او، طبق گزارشات حمل سویا از محل کارخانجات روغن کشی به سمت واحد‌های مرغداری آغاز شده و روز پنجشنبه گزارش کاملی بابت چگونگی برطرف شدن مشکلات واحد‌های مرغداری را بررسی خواهیم کرد تا مشکلات مرتفع شود.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ گوشتی با بیان اینکه ظرفیت افزایش تولید مرغ گوشتی فراهم است، گفت: این امر نیازمند آینده نگری و مدیریت کامل است.

ابراهیمی  ادامه داد: با افزایش تولید جوجه یک روزه گوشتی و واردات تخم مرغ نطفه دار شاهد عرضه جوجه یک روزه بودیم و مرغداران در سراسر کشور به آن دسترسی پیدا کرده و جوجه ریزی بیشتری انجام دادند.

او گفت: خرداد ماه بیش از ۱۱۵ میلیون قطعه جوجه ریزی انجام شده و تا پایان تیرماه جوجه ریزی به ۱۳۰ میلیون قطعه خواهد رسید که نشان دهنده این است که در روز‌های آینده شاهد عرضه بیشتر مرغ گوشتی خواهیم بود.

 

منبع: تیترکوتاه

برچسب: وزارت جهاد کشاورزی ، نهاده های دامی ، سویا ، مرغداری ، صادرات مرغ ، جوجه یک روزه ، اخبار روز، جهان اقتصاد ، مرغ گوشتی ، تخم مرغ نطفه دار ، تولید جوجهhttps://jahaneghtesad.com/direct/5533


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |