سه شنبه 01 فروردین، 1402

کدخبر: 416 13:23:00 1401-11-19
مدیر مجتمع فروکروم جغتای:

افتتاح و کلنگ زنی طرح‌های جدید به منظور اشتغال زایی

دسته‌بندی: استان‌ها ، صنعت و معدن
مدیر مجتمع فروکروم جغتای:

افتتاح و کلنگ زنی طرح‌های جدید به منظور اشتغال زایی

دسته‌بندی: استان‌ها ، صنعت و معدن

افتتاح خط کنسانتره کرومیت با ظرفیت ۴۰۰ تن در ماه، افتتاح خط ماسه کرومیتی با ظرفیت ۱۰۰ تن در ماه، افتتاح خط سیلیکون متال با ظرفیت سالانه ۱۵۰۰ تن و در نهایت کلنگ زنی خط فروکروم کم کربن از جمله طرح‌هایی است که مجتمع فروکروم جغتای در دهه فجر ۱۴۰۱ اجرایی کرد، اما هر کدام از این پروژه‌ها چه مشخصاتی دارد.

 به گزارش روابط عمومی ایمپاسکو، احسان عزیزی مدیر مجتمع فروکروم جغتای با اشاره به افتتاح دو خط کنسانتره کرومیت با ظرفیت ۴۰۰ تن و ماسه کرومیتی با ظرفیت ۱۰۰ تن در ماه عنوان کرد: این دو پروژه در مجموع ۱۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری ثابت و ۱۵۰ میلیارد ریال سرمایه در گردش داشته و در مجموع ۱۵ نفر اشتغال آفرینی خواهد داشت.

عزیزی با اشاره به طرح‌های توسعه‌ای خط فروکروم پرکربن عنوان کرد: در این راستا خط فرآوری فلز از سرباره افتتاح شد که قرار است با ظرفیت ۶۲۵ تن در ماه شروع به فعالیت کند.

مدیر مجتمع فروکروم جغتای: با افتتاح و کلنگ زنی طرح‌های جدید به دنبال اشتغال زایی بیشتر هستیم

به گفته مدیر مجتمع فروکروم جغتای این طرح ۴۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری ثابت و ۱۵۰ میلیارد ریال سرمایه در گردش و در عین حال ۲۰ نفر اشتغال زایی به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه پروژه افتتاحی بعدی سیلیکون متال است، تصریح کرد: ظرفیت تولید سالانه طرح  ۱۵۰۰ تن و سرمایه‌گذاری ثابت ارزی و ریالی آن حدود ۱۱۴۲ میلیارد ریال و سرمایه در گردش آن ۶۰۰ میلیارد ریال بوده و اشتغال‌زایی این خط به ۸۴ نفر می‌رسد.

 

عزیزی ادامه داد: در رابطه با کلنگ زنی فروکروم کم کربن باید به این نکته اشاره کنم که ظرفیت آن ۱۶ هزار تن در سال، سرمایه‌گذاری طرح تقریبا بیش از ۱۲ هزار و ۱۳۷ میلیارد ریال و سرمایه در گردش آن ۳ هزار میلیارد ریال است که با بهره برداری از این طرح ۳۰۰ نفر اشتغال زایی خواهیم داشت.

 

مدیر مجتمع فروکروم جغتای توضیح داد: مجموع سرمایه گذاری‌هایی که در مجتمع فروکروم کلنگ زنی و افتتاح شد، حدود ۱۷ هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال خواهد بود و تا پایان ۱۴۰۲ در مجموع ۴۱۹ نفر اشتغال زایی خواهیم داشت.

 

وی درباره پروژه سیلیکون متال همچنین عنوان کرد: این نخستین پروژه تولید سیلیکون متال در کشور است و در این فاز سیلیکون متال در گرید متالورژی تولید خواهد شد و در فازهای توسعه‌ای هم سیلیکون متال در گرید سولار به سبد محصولات مجتمع اضافه خواهد شد.

 

عزیزی در پایان تصریح کرد: خط فروکروم کم کربن اولین پلنت تولید فروکروم کم کربن در کشور است که با توجه به تقاضا در بازارهای جهانی، ارزآوری قابل توجهی برای کشور خواهد داشت و بخش زیادی از نیاز داخل را به فروکروم کم کربن تامین خواهد کرد.

 

برچسب: جهان اقتصاد ، کنسانتره ، اخبار روز ، فروکروم ، جغتای ، پرکربن ، سیلیکون ، کرومیت ، متال ، فلزhttps://jahaneghtesad.com/direct/416
  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |