شنبه 15 بهمن، 1401

کدخبر: 12439 14:01:06 1394-02-16
وزیرگردشگری کرواسی:  جاذبه تاریخی ایران مقصد مناسب گرداشگران کرواسی است

وزیرگردشگری کرواسی: جاذبه تاریخی ایران مقصد مناسب گرداشگران کرواسی است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
وزیرگردشگری کرواسی:  جاذبه تاریخی ایران مقصد مناسب گرداشگران کرواسی است

وزیرگردشگری کرواسی: جاذبه تاریخی ایران مقصد مناسب گرداشگران کرواسی است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

وزیر گردشگری کشور کرواسی گفت:مردم کشور کرواسی بسیار علاقه مند به دیدن جاذبه های گردشگری جدید و متفاوت هستند از این رو جاذبه های تاریخی کشور ایران و به ویژه استان فارس و شیراز می تواند مقصد مناسب و مهمی برای گردشگران مردم کشور کرواسی باشد.

به گزارش ایرنا،ارکو لورنسین، روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از مجموعه جهانی تخت جمشید در جمع خبرنگاران بیان داشت: دردیداربامقامات وزارت امور خارجه و آژانس های مسافرتی ایران،رایزنی های لازم برای برای توسعه گردشگری میان ایران و کرواسی انجام شده است.

وی افزود: یکی از برنامه های ما برای هم افزایی و همکاری هر چه بیشتر میان کرواسی و ایران ، اعزام تور اپراتورهای گردشگری و خبرنگاران از کشور کراوسی به جمهوری اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: اعزام این تورها با هدف آشنایی با ظرفیت های گردشگری ایران صورت می گیرد که تقویت روابط دو کشور در حوزه گردشگری را هم به دنبال دارد.

وزیر گردشگری کرواسی بیان کرد:همچنین با بخش خطوط هوایی و پروازی کشور ایران ، رایزنی هایی برای ایجاد و افزایش پروازهای مستقیم میان کشور کرواسی و ایران و تهران – زاگرب – شیراز انجام شده است و بی شک این افزایش خطوط هوایی می تواند مبنای افزایش ارتباط های دو جانبه میان این دو کشور باشد.

لورنسین اظهارداشت: کشور کرواسی دارای چهار و نیم میلیون نفر جمعیت است و مسافرت کردن در طول سال از آداب و فرهنگ مردم این کشور است.

وی اضافه کرد: در کشور کرواسی آثار بازمانده از روم باستان با پنج هزار سال قدمت وجود دارد اما گردشگری تاریخی و باستانی، محور اصلی گردشگری در این کشور نیست بلکه پایه و اساس گردشگری در کشور کراوسی، گردشگری طبیعت به ویژه دریاست.

وی گفت:معماری متفاوت و میهمان نوازی مردم کشور ایران بسیار کم نظیر و ارزشمند است به گونه ای که گردشگرانی که به ایران سفر می کنند احساس آرامش دارند و این یک ویژگی مهم در صنعت گردشگری است.

لورنسین بیان کرد:بر اساس آمارهای ارائه شده بیشترگردشگران کشور ایران و کرواسی، گردشگرانی از کشور آلمان هستند که هدف و علاقه گردشگران آلمانی در سفر به ایران گردشگری فرهنگی ، باستانی و بازدید از بناهای تاریخی و هدف از سفربه کرواسی گردشگری طبیعت و دریاست.

وزیر گردشگری کشور کرواسی که برای نخستین بار است به ایران سفر کرده ، گفت:به نظر من ایران، کشور شگفتی هاست و از زیبایی یادمان های تاریخی ، میهمان نوازی و تنوع غذایی این کشور شگفت زده شده ام.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |