یکشنبه 07 خرداد، 1402

کدخبر: 7669 15:39:36 1393-09-12
"ميل بيزينس " بانک ايراني در روسيه

"ميل بيزينس " بانک ايراني در روسيه

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
"ميل بيزينس " بانک ايراني در روسيه

"ميل بيزينس " بانک ايراني در روسيه

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

قائم مقام وزير صنعت از رايزني بانک مرکزي با يک بانک روسي به منظور تسهيل واردات از روسيه خبر داد و گفت: امروز بانک "ميل بيزينس" به عنوان يک بانک ايراني در روسيه پاسخگوي صادرکنندگان ايراني است.

به گزارش مهر، مجتبي خسروتاج در جلسه هيات نمايندگان اتاق بازرگاني و صنايع و معادن تهران با اشاره به افت شديد ارزش پول ملي روسيه، گفت: امروز هر دلار 46 روبل است که نشان مي دهد 30 تا 40 درصد ظرف چند ماه اخير از ارزش پول ملي روسيه کاسته شده است که اين البته براي صادرات ايران نيز کار را مشکل مي‌کند.
قائم مقام وزير صنعت معدن و تجارت افزود: روسيه تنها کشوري است که همواره تراز تجاري مثبت داشته و در مقاطعي اين تراز تجاري 200 ميليون دلار به نفع روسيه مثبت بوده است.
قائم مقام وزير صنعت معدن و تجارت افزود: البته در شرايط فعلي شاهد خروج سرمايه از روسيه هستيم اما به دليل اقتصاد قوي که اين کشور در زمينه نفت و گاز دارد، خود را هنوز نمايان نکرده است.
خسروتاج در ادامه کاهش قيمت نفت را تهديد ديگري براي اقتصاد روسيه دانست و گفت: در چنين شرايطي ايران بايد تلاش کند تا از فرصت‌هاي موجود در روسيه به خوبي استفاده کند. در اين ميان، دولت وظيفه دارد که بستر حرکت را فراهم کند که موضوع اول در رابطه با افزايش روابط تجاري با روسيه و حل مسائل بانکي بود.
وي در توضيح اين مطلب خاطرنشان کرد: امروز بانک "ميل بيزينس" به عنوان يک بانک ايراني در روسيه پاسخگوي صادرکنندگان ايراني است.
خسروتاج افزود: هر صادرکننده‌اي که به صورت رسمي با روسيه کار مي‌کند، در قالب اين بانک مي تواند اقدام به گشايش اعتبار اسنادي کند و هيچ مشکلي در اين زمينه وجود ندارد.
قائم مقام وزير صنعت معدن و تجارت ادامه داد: براي واردات از روسيه نيز طرف روسي بانکي مشخص کرده که رايزني‌هاي بانک مرکزي با آن در حال انجام است و به زودي شاهد آن خواهيم بود که "ال سي" از ايران براي واردات از روسيه باز شود.
وي خاطرنشان کرد: با نگاه شرايط رقابتي بايد به تبادل با روسيه نگاه کرد و پتانسيل واردات برخي کالاهاي ضروري کشور از روسيه وجود دارد.
خسروتاج در ادامه به پوشش ريسک صادراتي اشاره و خاطرنشان کرد: توافقنامه‌اي در اين زمينه ميان صندوق ضمانت صادرات ايران و صندوق ضمانت صادرات روسيه به امضا رسيده است که اميدواريم راهگشاي صادرکنندگان باشد

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |