سه شنبه 16 خرداد، 1402

کدخبر: 9089 15:48:49 1393-10-24
معرفی نامزدهای جوایز انجمن کارگردانان آمریکا

معرفی نامزدهای جوایز انجمن کارگردانان آمریکا

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
معرفی نامزدهای جوایز انجمن کارگردانان آمریکا

معرفی نامزدهای جوایز انجمن کارگردانان آمریکا

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

اسامی پنج کارگردان سرشناس به عنوان نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم بلند جوایز سینمایی انجمن کارگردانان آمریکا 2015 اعلام شد. شصت و هفتمین دوره جوایز سالانه انجمن کارگردانان آمریکا به عنوان یکی از مهمترین جوایز سینمایی نام «ریچارد لینکلیتر»، وس اندرسون، مورتن تیلدوم، ایثاریتو و کلینیت ایستوود را به عنوان نامزدهای نهایی کسب جایزه اصلی این رویداد سینمایی معرفی کرد.
ریچارد لینکلیتر کارگردان فیلم پسر بچگی که اخیرا جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم درام و کارگردانی را کسب کرده است به همراه «وس اندرسون» کارگردان فیلم تحسین شده «هتل بزرگ بوداپست» و «مورتن تیلدوم» برای فیلم «بازی‌های تقلید» برای اولین بار نام خود را در میان نامزدهای جوایز انجمن کارگردانان می‌بینند.
آْخاندرو گونزالو ایتاریتو در سال 2006 برای فیلم «بابل» نامزد کسب این جایزه شده بود و«ایستوود» نیز برای چهارمین بار به جمع نامزدهای نهایی انجمن کارگردانان آمریکا راه می‌یابد و پیش از این دوبار برای فیلم‌های «عزیز میلیون دلاری»(2004) و «نابخشوده»(1992) این جایزه سینمایی را کسب کرده بود.
با وجود این که امسال کارگردانان زن نسبتا زیادی در فصل جوایز سینمایی حضور دارند اما اثری از «آوا دو ورنای» کارگردان فیلم سلما و «آنجلینا جولی» کارگردان فیلم «ناشکسته» در میان نامزدها نیست. از دیگر کارگردانان ناکامی که نتوانستند به جمع نامزدهای امسال جوایز انجمن کارگردانان آمریکا راه یابند می‌توان به «دیوید فینچر» (دختر گمشده)، «بنت میلر» (فاکس کچر)، «کریستوفر نولان» (میان ستاره‌ای) و «مایک لی» (آقای ترنر) اشاره کرد. جوایز انجمن کارگردانان آمریکا بهترین پیش بینی کننده جوایز اسکار محسوب می‌شود، بطوری که در شصت و شش دوره برگزاری تنها در هفت مورد برنده جایزه انجمن کارگردانان و اسکار در بخش بهترین کارگردانی یکسان نبوده است. مراسم شصت و هفتمین دوره جوایز سینمایی انجمن کارگردانان آمریکا روز هفتم فوریه 18 بهمن در لس آنجلس برگزار می‌شود.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |