چهارشنبه 19 بهمن، 1401

کدخبر: 198938 19:00:00 1401-09-07
سومین کاهش متوالی هفتگی قیمت نفت ادامه دارد

سومین کاهش متوالی هفتگی قیمت نفت ادامه دارد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
سومین کاهش متوالی هفتگی قیمت نفت ادامه دارد

سومین کاهش متوالی هفتگی قیمت نفت ادامه دارد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت اوپک با 6.37 درصد افزایش  وبا 5 دلار و 10 سنت افزایش به74دلار و98سنت رسید.

قیمت نفت روز دوشنبه همزمان با اعتراض مردم چین به قوانین سخت‌گیرانه قرنطینه کووید ۱۹، بیش از دو دلار در هر بشکه سقوط کرد و شاخص نفت آمریکا به پایین‌ترین رکورد ۱۱ ماهه رسید.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا دو دلار و هشت سنت معادل ۲.۷ درصد کاهش یافت و به ۷۴ دلار و ۲۰ سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا تا ۷۳ دلار و ۸۲ سنت هم نزول کرده بود که پایین‌ترین حد از ۲۷ دسامبر سال ۲۰۲۱ بود.

هر دو شاخص هفت گذشته به پایین‌ترین رکورد ۱۰ ماهه نزول کرده بودند و برای سومین هفته متوالی کاهش پیدا کرده بودند. نفت برنت هفته گذشته ۴.۶ درصد و وست تگزاس اینترمدیت ۴.۷ درصد کاهش داشت.

هیرویوکی کیکوکاوا، مدیرکل تحقیقات شرکت نیسان سکیوریتیز در این باره گفت: علاوه بر نگرانی‌های رو به رشد نسبت به تقاضای ضعیف‌تر برای سوخت در چین به دلیل افزایش موارد ابتلا به کووید ۱۹، ناآرامی سیاسی ناشی از اعتراضات کم‌سابقه به محدودیت‌های سخت گیرانه کرونایی در شانگهای، باعث فروش در بازار شد.

وی افزود: پیش بینی می‌شود وست تگزاس اینترمدیت به محدوده ۷۰ تا ۷۵ دلار سقوط کند و بازار ممکن است با توجه به نتایج نشست اوپک پلاس و سقف قیمت برای نفت روسیه نوسانی بماند.

چین که بزرگترین واردکننده نفت جهان است، به سیاست کووید صفر شی جین پینگ، رئیس جمهور چین پایبند مانده است در حالی که اکثر نقاط جهان بیشتر محدودیت‌ها را برداشته اند.

در ادامه اعتراضات بر سر محدودیت‌های کرونایی برای سومین روز که در پی یک آتش سوزی مرگبار در غرب چین شکل گرفت و به شهرهای مختلف گسترش پیدا کرده است، صدها معترض یکشنبه شب با پلیس در شانگهای درگیر شدند.

موج نافرمانی مدنی در سرزمین اصلی چین از یک دهه پیش که شی جین پینگ به قدرت رسید، بی‌سابقه بوده است و منعکس کننده خشم فزاینده نسبت به سیاست کرونا صفر دولت، با گذشت سه سال از زمان آغاز شیوع پاندمی کووید ۱۹ است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |