شنبه 15 بهمن، 1401

کدخبر: 11619 14:24:24 1394-01-23
ستون اخبار کوتاه ‏امور زیربنایی  ۲۴ فروردین

ستون اخبار کوتاه ‏امور زیربنایی ۲۴ فروردین

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
ستون اخبار کوتاه ‏امور زیربنایی  ۲۴ فروردین

ستون اخبار کوتاه ‏امور زیربنایی ۲۴ فروردین

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

شهرداری مقصر ۵۰ درصد گودهای رها شده!

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران از خلا قانونی ساماندهی گودهای رها شده خبرداد.محمد سالاری در گفت و گو با ایسنا گفت: گودهای رهاشده، یکی از مشکلات کلانشهر تهران است، چرا که تعدادی از افراد بعد از اینکه پروانه گرفته و گودبرداری را آغاز می‌کنند،گود را رها کرده و این مسئله، تهدید جدی برای ساکنین و عابران ایجاد می‌کند.سالاری با بیان اینکه ۵۰ درصد شهرداری در ایجاد این گودها مقصر است چراکه در گذشته پیش پروانه داده است،گفت: باید قانونی در مجلس مصوب شود که براساس آن شهرداری اجازه یابد که بعد از مدتی از رها شدن گود، از محل ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها همچون گود ایران زمین نسبت به پر کردن و مقاوم سازی دیوارهای حائل اقدام کند.

بازگشت مشتریان نفتی زمان‌بر است

نماینده سابق ایران در اوپک با اشاره به این که پس از لغو تحریم‌ها، بازگشت مشتریان نفتی ایران زمان‌بر است گفت: بازار اروپا می تواند حدود ۵۰۰ الی ۶۰۰ هزار بشکه نفت ما را جذب کند.

محمدعلی خطیبی طباطبایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در پاسخ به این که آیا ایران برای افزایش صادرات با مشکل مشتری روبه رو نخواهد شد، گفت: مشتریان یکباره باز نمی گردند و افزایش صادرات یک روزه محقق نخواهد شد.

ساماندهی آب‌های مرزی تا ۵ سال آینده

مدیرکل بودجه وزارت جهاد کشاورزی از ساماندهی آب‌های مرزی کشور با همکاری وزارت نیرو تا پنج سال آینده خبر داد و گفت: تاکنون ۲۶۵ میلیارد تومان از اعتبار دو میلیارد دلاری این طرح تخصیص یافته و اجرای آن شروع شده است.حسن قاسمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: طرح ساماندهی آب‌های مرزی با همکاری وزارت نیرو در دستور کار قرار گرفته و مراحل اجرایی آن آغاز شده است؛ به گونه ای که وزارت نیرو موظف به راه اندازی شبکه‌های اصلی آبیاری برای هدایت و کنترل آب‌های مرزی بوده و وزارت کشاورزی پس از آن شبکه های فرعی آن را راه اندازی می‌کند.

واگن‌های ۲۰سال به بالا از رده خارج می‌شود

مدیر کل تنظیم و نظارت بر بازار راه آهن کشور از ورود ۴۰۰دستگاه واگن جدید به حمل و نقل ریلی کشور خبر داد. جعفری در حاشیه مراسم افزایش یک رام قطار در مسیر اراک به مشهد گفت:به ازای این افزایش ، واگن های فرسوده با بیشتر از ۲۰ سال عمر مفید از رده خارج خواهند شد.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |