پنج شنبه 13 بهمن، 1401

کدخبر: 171881 08:39:23 1400-11-18
ساخت شهرک صنعتی پوشاک به تعویق افتاد

ساخت شهرک صنعتی پوشاک به تعویق افتاد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
ساخت شهرک صنعتی پوشاک به تعویق افتاد

ساخت شهرک صنعتی پوشاک به تعویق افتاد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایسنا، ‌ علی رسولیان در نشست خبری اخیر خود در این رابطه گفت که برای شهرک صنعتی پوشاک تمام اقدامات لازم انجام و مجوزهای مورد نیاز دریافت شده، اما یک مشکل حقوقی پیش آمده است و ابراز امیدواری کرد که به زودی این مشکل حل شود.

این در حالی است که یداله صادقی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران اردیبهشت ماه امسال وعده داده بود مجوزهای اصلی شهرک صنعتی پوشاک از هیئت وزیران اخذ شده و عملیات اجرایی آن شهرک تا قبل از تابستان آغاز می‌شود.

او همچنین درباره علت طولانی شدن فرآیند ساخت زمین شهرک صنعتی گفته بود که این زمین قبلا برای فعالیت دیگری مجوز گرفته بود که بعداً آن فعالیت امکان‌پذیر نشد و مجدداً برای شهرک صنعتی پوشاک پیش‌بینی شد. همچنین در مسیر صدور مجوز نهایی در کمیسیون تبصره ۱ ماده ۱ قانون حفظ اراضی کشاورزی و باغات ایراداتی وجود داشت که برطرف شدن آنها طولانی شد.

رئیس‌جمهوری سال ۱۳۹۵ کلنگ‌زنی این پروژه را انجام داد و پیشرفت آن در دستور کار قرار گرفت تا بتوان با گردآوری مجموعه‌ای از واحدهای مختلف صنعت پوشاک، شهرک صنعتی آن را در محلی به موقعیت جغرافیایی روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) به بهره‌برداری رساند. شهرک تخصصی پوشاک اولین شهرکی است که بر اساس نیاز داخلی طراحی شده و سراسر زنجیره تولید پوشاک از تأمین مواد اولیه، مد، طراحی و… را شامل می‌شود. اما در سال‌های اخیر ساخت این شهرک بارها به تعویق افتاد. برای مثال مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران هم در نیمه اول سال ۱۳۹۸ و هم در نیمه دوم آن سال وعده داد که ساخت شهرک صنعتی پوشاک آغاز شود، اما هیج کدام محقق نشد.

طبق اعلام سازمان صمت استان تهران زمین شهرک صنعتی پوشاک ۱۱۸ هکتار است که زمین صنعتی آن جدا و بخشی برای زیرساخت و  فضاهای عمومی منظور می‌شود. احتمالا حدود ۳۵۰ قطعه زمین صنعتی بین ۱۰۰۰ تا بالای ۳۰۰۰ متر ایجاد خواهد شد که متناسب با نوع فعالیت‌ در اختیار بهره‌برداران صنعتی قرار می‌گیرد. شهرک صنعتی پوشاک در شهرستان ری، تقریبا مقابل فرودگاه امام خمینی مستقر است.  

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |