یکشنبه 12 آذر، 1402

کدخبر: 1420 12:37:16 1393-02-03
تزریق پول در ورزش عادلانه نیست

تزریق پول در ورزش عادلانه نیست

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
تزریق پول در ورزش عادلانه نیست

تزریق پول در ورزش عادلانه نیست

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

سخنگوی فدراسیون کشتی گفت: اتفاقات تلخی که پارسال برای نوجوانان در مغولستان افتاد امسال تکرار نخواهد شد.


به گزارش ایسنا ، علیرضا رضایی در نشست خبری که برای رقابت‌های بین المللی روز جهانی کودک و مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا برگزار شده بود اظهار کرد: کشتی بیشترین بار را تحمل می کند و شایسته نیست اتفاقات تلخی که پارسال برای نوجوانان در مغولستان اتفاق افتاد تکرار شود. قول می‌دهم با برنامه‌ریزی که امسال صورت خواهیم داد این اتفاقات نخواهد افتاد. ضمن این که هنوز به منابع مالی گسترده نیاز داریم و باید بتوانیم برای فدراسیون اسپانسر تهیه کنیم.

وی افزود: بودجه‌ی کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش برای هیچ ورزشی به صورت کامل کفاف نمی‌دهد و در کشتی ما باید به بحث اسپانسر توجه ویژه‌ای کنیم. البته با توجه به شرایطی که کشتی از نگاه ملی و مذهبی دارد نمی‌توانیم صرفا نگاه تجاری داشته باشیم ولی امیدواریم بتوانیم به زودی با اسپانسرها به توافقاتی برسیم و از مشکلات مالی کم کنیم.

رضایی در پاسخ به این سوال که آیا تزریق پول در ورزش را عادلانه می‌داند یا خیر؟ گفت: خیر، من نه به عنوان سخنگوی کشتی و نه به عنوان مدیر تیم‌های ملی بلکه به عنوان کسی که سالها در کشتی زحمت کشیده‌ام می‌گویم که تزریق پول عادلانه نیست. کسانی که سالها در کشتی زحمت می‌کشند و قهرمان جهان المپیک می‌شوند، پاداششان اندازه‌ی قرارداد معمولی یک فوتبالیست هم نیست. البته همه‌ی فوتبالیست‌ها قابل احترام هستند، اما از این ناعادلانه بودن دل زده می‌شویم. این رقم و عدد‌هایی که در این چند روز در مطبوعات و رسانه‌ها اعلام شده باعث دلزدگی و آزردگی قهرمانان بزرگ کشتی، تکواندو و وزنه برداری می‌شوند. امیدواریم با تلاش وزارت ورزش در نحوه‌ی پرداخت‌ها تعالی ایجاد شود. البته نه این که سهم آن طرف را کم کنند بلکه در این سو هم باید تزریق مالی صورت بگیرد.

مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد در پاسخ به این سوال که چرا اسامی مربیان تیم‌های ملی کشتی اعلام نمی‌شود بیان کرد: قرار است شورای فنی کشتی آزاد و فرنگی طبق فرآیند اعلام شده از میان قهرمانان المپیک و جهان و مربیان سازنده همچنین یک مربی به درخواست سرمربی تیم ملی پس از تشکیل جلسه و پایان رقابت‌های قهرمانی آسیا، ترکیب نهایی مربیان تیم ملی برای رقابت‌های قهرمانی جهانی را اعلام کند. اعلام نشدن اسامی دلیل خاصی ندارد و ما در فدراسیون پنهان کاری نداریم. اما چون شورای فنی که متشکل از پیشکسوتان و خبرگان کشتی است، مرجع تصمیم‌گیری به حساب می‌آید و اعلام اسامی به پس از تشکیل شورا موکول شده است.

او در ادامه گفت: بین کشتی آزاد و فرنگی تفاوت قائل نمی‌شویم و فدراسیون‌ تا به حال نشان داده که سمت و سوی خاصی ندارد. در انتخابات کمیته مربیان هم رای گیری صورت گرفت که مربیان کشتی فرنگی انتخاب نشدند. البته همانطور که می‌دانید رئیس کمیته‌ی مربیان آقای احد پازاج از قهرمانان و بزرگان کشتی فرنگی است.

سخنگوی فدراسیون کشتی با اشاره به برگزاری رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی در سالن هفتم تیر اضافه کرد: در راستای برگزاری خوب مسابقات جام جهانی و با توجه به این که سالن هفتم تیر در مرکزیت شهر است و باز سازی مناسبی روی آن صورت گرفته و هزینه‌ی برگزاری مسابقات در استادیوم آزادی و آماده سازی سالن بسیار بالا بود تصمیم بر این شدت که سالن هفتم تیر میزبانی مسابقات جام جهانی را به عهده داشته باشد. ما با توجه به مشکلات مالی فدراسیون و هزینه‌ای که برای مرمت بازسازی سالن هفتم تیر کرده بودیم این تصمیم را گرفتیم.

وی ادامه داد: باید از امکانات خود استفاده بهینه کنیم و صرفه جویی در هزینه ها صورت گیرد. سالن هفتم تیر هم از نظر سالن تمرین، وی آی پی و سیستمی گرمایشی، سرمایشی همه جوره آمادگی میزبانی جام جهانی را دارد. در خصوص بحث تماشاگران هم فکر نمی‌کنم با تمهیداتی که اندیشیده‌ایم مشکل خاصی به وجود بیاید.

رضایی با اشاره به این که برای آینده طرح‌هایی در نظر گرفته شده است افزود: ما در مورد سالن برگزاری مسابقات حرف‌های خوبی داریم که در آینده انشاء الله عملیاتی خواهد شد. مثلا بحث آکادمی ملی کشتی و یا تجهیز کردن یکی از سالن‌های قدیمی شهر ایده مناسبی است. کشتی این پتانسیل را دارد که بعد از فوتبال پرتماشاگر ترین ورزش ایران باشد و ما برای تامین سالن برگزاری مسابقات طرحهایی را برای آینده خواهیم داشت.

مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد همچنین درباره‌ی رقابت‌های قهرمانی آسیا اظهار کرد: قطعا کیفیت این مسابقات بالا خواهد بود، قزاقهای میزبان از استفاده از هیچ نیرویی برای اینکه به آنها کمک کند تا بهترین نتیجه را بگیرند فروگذار نمی‌کنند. هند ، کره جنوبی، کره شمالی، ازبکستان و ژاپن هم در چند وزن مدعی هستند. ما هم تیم جوانی داریم که غیر از دو نفر بقیه شاید برای اولین بار است در چنین رقابت‌هایی شرکت می کنند. البته با توجه به اینکه نیاز نیست در هر مسابقه‌ای از نفرات اصلی استفاده کنیم، باید برای پشتوانه سازی به جوانان میدان بدهیم. کشتی ما این پتانسیل را دارد که حتی با تیم دوم و سوم خود به قهرمانی آسیا برسد.

رضایی با اشاره به برگزاری رقابت‌های روز جهانی کودک، در روزهای 5 شنبه و جمعه این هفته در سالن هفتم تیر تهران افزود: تیم‌های ترکیه آذربایجان، ارمنستان، قرقیزستان، عراق و 6 تیم از ایران در این مسابقات حضور خواهند یافت. البته سطح کلی مسابقات را باید بعد از برگزاری آن بررسی کنیم.

او ادامه داد: پارسال ما در هیچ رده‌ای مسابقات تدارکاتی نداشتیم اما الان بخصوص در رده‌های پایه سعی کردیم با حضور در تورنمنت‌های مختلف برای آینده سازان کشتی برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم. البته کشتی با توجه به حجم برنامه‌ها و اردوهایی که دارد به لحاظ بودجه‌ای نیاز به یک بازنگری جدی دارد و به عنوان ورزش اول کشور حمایت بیشتری را می‌طلبد.

رضایی در ادامه گفت: ما در نونهالان اردوهای بستر سازی داشتیم که در رده‌ی نوجوانان و جوانان پیگیری می‌شود. کسانی که در این اردوها شناسایی شوند و قابلیتشان دیده شود رویشان برای المپیک‌های 2020 و 2024 سرمایه‌گذاری خواهیم کرد چون در المپیک‌های آینده باید از همین نوجوانان و جوانان استفاده کنیم.

سخنگوی فدراسیون کشتی همچنین بیان کرد: پشتوانه سازی در کشتی زمان بر است و مثل یک زنجیر باید از نونهالان و بزرگسالان پیگیری شود. با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قطعا در سه المپیک آینده شاهد ظهور و شکوفایی این پشتوانه‌ها خواهیم بود.

سخنگوی فدراسیون کشتی در پایان اظهارکرد: ما برای پشتوانه سازی در کشتی باید دوباره کشتی را در آموزش و پرورش و آموزشگاهها راه‌اندازی کنیم که این نیاز به همکاری وزارت آموزش و پرورش دارد. فدراسیون آمادگی همکاری کامل را خواهد داشت. همچنین باید باشگاههایی را که در تهران، مازندران یا خوزستان سازنده بودند را دوباره فعال کنیم.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |