سه شنبه 14 آذر، 1402

کدخبر: 1146 13:51:25 1393-01-25
بانک جهانی از پروژه های ایران حمایت کند

بانک جهانی از پروژه های ایران حمایت کند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
بانک جهانی از پروژه های ایران حمایت کند

بانک جهانی از پروژه های ایران حمایت کند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارپول : وزیر اموراقتصادی و دارایی طی دیداری با خانم کریستین اندرسون معاون خاور میانه و شمال آفریقای بانک جهانی، خواستار فعال شدن این بانک برای ارتقای همکاریهای فنی برای تهیه چارچوب مشارکت کشوری و متعاقبا تامین مالی پروژه ها شد .
دکتر طیب نیا در ادامه اظهارداشت: لازم است  این بانک در خصوص اعطای کمک های فنی در زمینه های محیط زیست، آلودگی هوا ، امنیت جاده ای و مدیریت بلایای طبیعی کمکهای فنی به ایران ارایه نماید .
وی با اشاره به تحولات اخیر اقتصادی کشور و بهبود ارتباطات و مبادلات تجاری با سایر کشورها و همچنین روابط خارجی را از مهمترین اقدامات دولت دانست و افزود: اولویت دولت یازدهم ارتقا همکاریها با مجامع بین المللی به ویژه بانک جهانی است.
دکتر طیب نیا ضمن تشکر از  حسن نیت و اعزام هیاتهای کمکهای فنی بانک جهانی به ایران، افزود: برخورد ایران با بانک جهانی، همواره یک برخورد صمیمانه بوده و همواره مشارکت فعال در افزایش سرمایه عمومی بانک داشته است.
این گزارش حاکی است، خانم اندرسون نیز طی سخنانی در این دیدار، از جمهوری اسلامی ایران به واسطه شرکت فعال در افزایش سرمایه عمومی بانک جهانی قدردانی کرد.
معاون خاور میانه و شمال آفریقای بانک جهانی در ادامه بر ارتقای سطح همکاریهای بانک جهانی و ایران تاکید کرد.
لازم به ذکر است بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصادی و دارایی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی از کمیسیونهای اقتصاد و برنامه و بودجه در این نشست حضور داشتند.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |