یکشنبه 07 خرداد، 1402

کدخبر: 12850 14:40:46 1394-03-02
اخبار کوتاه امورزیربنایی سوم خرداد ماه

اخبار کوتاه امورزیربنایی سوم خرداد ماه

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
اخبار کوتاه امورزیربنایی سوم خرداد ماه

اخبار کوتاه امورزیربنایی سوم خرداد ماه

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

النعیمی: تا ۲۰۴۰ از نفت چشم پوشی می کنیم

روزنامه فایننشال تایمز به نقل از علی النعیمی، وزیر نفت عربستان سعودی نوشت : «عربستان سعودی، نخستین صادر کننده نفت در جهان، آماده است تا سال ۲۰۴۰از نفت چشم پوشی کند. النعیمی در نشست سران با موضوع « آب و هوا و تجارت » که در پاریس برگزار شد، گفت : « عربستان سعودی اذعان دارد روزی می رسد که جهان دیگر به سوخت های هیدروکربن نیازی نخواهد داشت. نمی دانم این روز، چه هنگام فرا خواهد رسید، شاید در سال ۲۰۴۰، ۲۰۵۰یا حتی دیرتر. بنابراین ما برنامه ای را در جهت توسعه انرژی خورشیدی آغاز کرده ایم

افت شدید آب در برخی سدهای جنوب

یک مقام مسئول در وزارت نیرو با اعلام کاهش ۶۰درصدی ذخیره آب در برخی سدهای جنوب کشور گفت: تخصیص آب از سدهای جنوب به صورت کنترل شده انجام خواهد شد.ارسلان هاشمی گفت: حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان در ماه‌ های گذشته با افت بارش شدید مواجه بوده و باعث کمبود جدی منابع آب در برخی حوضه‌ های درجه دو شده است.

استقرار هیات بازرسی در وزارت راه و شهرسازی

هیات بازرسی سازمان بازرسی کل کشور در وزارت راه و شهرسازی مستقر شده است. هیات بازرسی امور راه و شهرسازی (گروه مسکن و شهرسازی) از تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه در وزارت راه وشهرسازی مستقر است. چنانچه کارکنان و شهروندان در خصوص عملکرد و اقدامات این دستگاه اجرایی شکایت یا اعلاماتی دارند می‌توانند به هیات بازرسی مستقر مراجعه یا با شماره تلفن گویای ۱۳۶ و یا با شماره تلفن ۸۸۶۴۶۲۹۰ تماس بگیرند.

آغاز صادرات گاز به عراق تا یک ماه آینده

مدیرعامل شرکت ملی گاز با بیان اینکه صادرات گاز به عراق با یک ماه تاخیر و پس از انجام تست نهایی خط لوله، در خردادماه آغاز می شود، گفت: یکسری مباحث قراردادی نیز با عراق درباره روش دریافت پول صادرات گاز وجود دارد که برای روشن شدن آن در حال مذاکره با طرف مقابل هستیم. حمیدرضا عراقی در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت صادرات گاز به عراق، اظهار داشت: با وجود اینکه زمان آغاز صادرات گاز به عراق در اردیبهشت ماه اعلام شده بود، اما طرفین از لحاظ فنی آمادگی شروع صادرات را نداشتند.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |