سه شنبه 11 مهر، 1402

کدخبر: 2668 13:59:45 1393-03-31
آيت الله هاشمي رفسنجاني: اقدامات داعش توطئه اي برنامه ريزي شده است

آيت الله هاشمي رفسنجاني: اقدامات داعش توطئه اي برنامه ريزي شده است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
آيت الله هاشمي رفسنجاني: اقدامات داعش توطئه اي برنامه ريزي شده است

آيت الله هاشمي رفسنجاني: اقدامات داعش توطئه اي برنامه ريزي شده است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام، اقدامات گروهک تروريستي داعش بعثي در عراق را فتنه و توطئه اي ريشه دار در کل منطقه دانست

و گفت: دست هاي پشت پرده در حمايت هاي بي دريغ از اين گروهک توسط برخي کشورهاي منطقه و خارج از منطقه، ابعاد آن را پيچيده کرده است.
به نقل از روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت نظام، آيت الله "اکبر هاشمي رفسنجاني" در جلسه امروز (شنبه) مجمع به تحولات جاري در کشور همسايه عراق اشاره کرد و اظهارداشت: تحرکات تروريستي اخير در عراق، بسيار جدي و از ابعاد مختلف شايسته تأمل، بررسي و هوشياري است.
وي، اقدامات گروهک تروريستي داعش، بعثي در عراق را فتنه و توطئه اي ريشه دار و برنامه ريزي شده در کل منطقه توصيف و خاطر نشان کرد: دست هاي پشت پرده در حمايت هاي بي دريغ تجهيزاتي، درماني و سياسي از اين گروهک توسط برخي کشورهاي منطقه و خارج از منطقه، ابعاد اين توطئه را عليه مردم عراق پيچيده تر کرده است.
رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام، اجراي سياست هاي اختلافي و تروريستي مشابه افغانستان در عراق را از جمله اهداف و سياست هاي دشمنان داخلي و به ويژه خارجي مردم مسلمان عراق ذکر کرد و گفت: آتش افروزان و اختلاف افکنان و حاميان تروريست ها در عراق، نهايتاً خود به عنوان منجي وارد صحنه شده اند و سياست ها و برنامه هاي خود را اجرايي مي کنند.
آيت الله هاشمي رفسنجاني، طرح دولت فراگير در عراق و نقش علما و مراجع به ويژه آيت الله سيستاني در بسيج مردم و ايجاد اتحاد براي مقابله مردمي با گروهک هاي تروريستي را ستود و تنها راه مقابله با مشکلات جهان اسلام و حل بحران عراق را انسجام و وحدت داخلي و عدم دخالت بيگانگان ذکر کرد.

در ادامه اين جلسه، علي شمخاني دبير شوراي عالي امنيت ملي، گزارشي از آخرين وضعيت تحولات عراق و مقابله مردمي با گروهک تروريستي داعش بعثي را به اطلاع اعضا رساند.
همچنين در اين جلسه، محمدباقر نوبخت معاون برنامه ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهوري ضمن تاکيد بر لزوم اصلاح ساختار نظام اداري کشور با توجه به درآمد و هزينه هاي بودجه اي از همه دستگاه ها و قواي سه گانه و بويژه مجمع تشخيص مصلحت نظام خواست تا در اين راه به دولت کمک کنند  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |