کد خبر: 5253
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳
گروه : ایران

پیوند خاتمی با نظام ناگسستنی است

پیوند خاتمی با نظام ناگسستنی است


     مبارزه سياسي با دولت نياز به حزب و رسانه دارد. با موتورسواري و مانور دادن در خيابان‌ها به اسم امر به معروف و نهي از منکر نمي‌توان در مقابل يک دولت ايستاد.
يک فعال سياسي اصلاح‌طلب معتقد است که مبارزه سياسي با دولت نياز به حزب و رسانه دارد. با موتورسواري و مانور دادن در خيابان‌ها به اسم امر به معروف و نهي از منکر نمي‌توان در مقابل يک دولت ايستاد.
حجت‌الاسلام محمدتقي فاضل ميبدي در گفت‌وگو با ايلنا، با اشاره به نامه سيدمحمد خاتمي به رهبر معظم انقلاب و واکنش‌هاي برخي افراد تندرو به آن گفت: در گذشته مي‌گفتند که سياست انگليسي‌ها سياست "اختلاف بينداز و حکومت کن" است؛ اما امروز برخي در داخل کشور همين سياست انگليسي اختلاف‌افکني را براي رسيدن به منافع خود در پيش گرفته‌اند.
وي افزود: اين گروه مي‌دانند که اگر شخصيتي مثل سيدمحمد خاتمي که به عنوان چهره‌اي محبوب و صادق ميان مردم تلقي مي‌شود، با سران کشور تعامل و پيوند عميقي داشته باشد، اين مساله براي آنها خطرناک خواهد بود. چراکه منافع‌شان در خطر مي‌افتد.
اين فعال سياسي اصلاح‌طلب با اشاره به اينکه براي عده‌اي منافع ملي تعريف‌ شده نيست، گفت: اين عده هر فردي را که خلاف آنها بينديشند، مورد حمله قرار مي‌دهند. در حاليکه به نظر من اقدام خاتمي در نوشتن نامه به رهبري واقعا زيبا بود.
وي ادامه داد: امثال خاتمي از بدنه‌ و پايه‌‌هاي نظام هستند و نمي‌توان گفت که او مي‌خواهد خود را به زور به نظام تحميل کند، چراکه پيوند خاتمي با نظام ناگسستي است. در مقابل به نظر مي‌رسد که اين افراطيون از نظام خارج شده‌اند. اين عده خود را تنها در نظامي تعريف مي‌کنند که رانت‌خواري، تهمت و اختلاس در آن وجود داشته باشد.
فاضل ميبدي در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود با اشاره به گشت‌هاي انصار حزب الله گفت: امام خميني (ره) فرمودند هر کاري که خلاف قانون دولت باشد، حرام شرع است. وقتي دولت مجوز کار اين گشت‌ها را صادر نکرده يعني هر نوع حرکتي از سوي آنها ممنوع است.
وي افزود: علاوه بر اين حتي اگر دولت هم مجوز اين کار را صادر مي‌کرد، چنين گشت‌هايي نه تنها هيچ مشکلي را حل نخواهد کرد، بلکه باعث افزايش منکر در خفا مي‌شود و اين خطر بيشتري خواهد داشت. با پرداختن چنين هزينه‌هايي هيچ منکري ريشه‌کن نخواهد شد.
اين فعال سياسي اصلاح‌طلب تاکيد کرد: اين تحرکات تنها تشديدکننده منکر در جامعه خواهد بود در حاليکه بايد اين اقدامات کنترل شود و در مقابل، نهادهاي تبليغاتي ما در راستاي امر به معروف و نهي از منکر تقويت شوند.
وي با بيان اين ادعا که کار چنين گشت‌هايي بيشتر سياسي است، گفت: آنها براي مقابله با دولت اين کارها را انجام مي‌دهند. در حالي‌که مبارزه سياسي با دولت نياز به حزب و رسانه دارد. با موتورسواري و مانور دادن در خيابان‌ها به اسم امر به معروف و نهي از منکر نمي‌توان در مقابل يک دولت ايستاد.