پیوند خاتمی با نظام ناگسستنی است

0
۲۵۶ بازدید

     مبارزه سیاسی با دولت نیاز به حزب و رسانه دارد. با موتورسواری و مانور دادن در خیابان‌ها به اسم امر به معروف و نهی از منکر نمی‌توان در مقابل یک دولت ایستاد.
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب معتقد است که مبارزه سیاسی با دولت نیاز به حزب و رسانه دارد. با موتورسواری و مانور دادن در خیابان‌ها به اسم امر به معروف و نهی از منکر نمی‌توان در مقابل یک دولت ایستاد.
حجت‌الاسلام محمدتقی فاضل میبدی در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به نامه سیدمحمد خاتمی به رهبر معظم انقلاب و واکنش‌های برخی افراد تندرو به آن گفت: در گذشته می‌گفتند که سیاست انگلیسی‌ها سیاست “اختلاف بینداز و حکومت کن” است؛ اما امروز برخی در داخل کشور همین سیاست انگلیسی اختلاف‌افکنی را برای رسیدن به منافع خود در پیش گرفته‌اند.
وی افزود: این گروه می‌دانند که اگر شخصیتی مثل سیدمحمد خاتمی که به عنوان چهره‌ای محبوب و صادق میان مردم تلقی می‌شود، با سران کشور تعامل و پیوند عمیقی داشته باشد، این مساله برای آنها خطرناک خواهد بود. چراکه منافع‌شان در خطر می‌افتد.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به اینکه برای عده‌ای منافع ملی تعریف‌ شده نیست، گفت: این عده هر فردی را که خلاف آنها بیندیشند، مورد حمله قرار می‌دهند. در حالیکه به نظر من اقدام خاتمی در نوشتن نامه به رهبری واقعا زیبا بود.
وی ادامه داد: امثال خاتمی از بدنه‌ و پایه‌‌های نظام هستند و نمی‌توان گفت که او می‌خواهد خود را به زور به نظام تحمیل کند، چراکه پیوند خاتمی با نظام ناگسستی است. در مقابل به نظر می‌رسد که این افراطیون از نظام خارج شده‌اند. این عده خود را تنها در نظامی تعریف می‌کنند که رانت‌خواری، تهمت و اختلاس در آن وجود داشته باشد.
فاضل میبدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به گشت‌های انصار حزب الله گفت: امام خمینی (ره) فرمودند هر کاری که خلاف قانون دولت باشد، حرام شرع است. وقتی دولت مجوز کار این گشت‌ها را صادر نکرده یعنی هر نوع حرکتی از سوی آنها ممنوع است.
وی افزود: علاوه بر این حتی اگر دولت هم مجوز این کار را صادر می‌کرد، چنین گشت‌هایی نه تنها هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد، بلکه باعث افزایش منکر در خفا می‌شود و این خطر بیشتری خواهد داشت. با پرداختن چنین هزینه‌هایی هیچ منکری ریشه‌کن نخواهد شد.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: این تحرکات تنها تشدیدکننده منکر در جامعه خواهد بود در حالیکه باید این اقدامات کنترل شود و در مقابل، نهادهای تبلیغاتی ما در راستای امر به معروف و نهی از منکر تقویت شوند.
وی با بیان این ادعا که کار چنین گشت‌هایی بیشتر سیاسی است، گفت: آنها برای مقابله با دولت این کارها را انجام می‌دهند. در حالی‌که مبارزه سیاسی با دولت نیاز به حزب و رسانه دارد. با موتورسواری و مانور دادن در خیابان‌ها به اسم امر به معروف و نهی از منکر نمی‌توان در مقابل یک دولت ایستاد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=5253