پیروز ارجمند‌: شهاب مرادی باید سریع‌تر اعلام موضع کند

0
۴۲۲ بازدید

مدیر کل دفتر موسیقی درخصوص ممنوعیت تدریس موسیقی در فرهنگسراها گفت: آقای شهاب مرادی باید هرچه سریعتر در این باره اعلام موضع کند و گرنه دفتر موسیقی موضع خود را در این باره به صورت رسمی اعلام خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، پیروز ارجمند ادامه داد: آقای شهاب مرادی ادعا کرده بود‌، کیفیت موسیقی در فرهنگسراها خوب نیست و باید ارتقاء پیدا کند و سپس اعلام کرد که قصد دارد در فرهنگسراها مسترکلاس برگزار کند.
او در همین باره گفت: این صحبت در حالی مطرح می‌شود که فرهنگسرا یک مکان محله‌ای است و نباید مستر کلاس برگزار کند. تعریف آقای مرادی از فرهنگسرا اشتباه است و آنجا را با فرهنگستان هنر اشتباه گرفته است.
ارجمند با بیان اینکه شهاب مرادی در راستای این تصمیمات به فرمایشات مقام معظم رهبری استناد می‌کند‌، گفت: ایشان در این‌باره همیشه بر سخنان رهبری تاکید دارند. این در حالی است که مقام معظم رهبری هیچ وقت دستور نداده‌اند که موسیقی حذف شود بلکه همیشه اهداف را به سمت تعالی پیش می‌برند و ما هم دستورات ایشان را رعایت می‌کنیم.
مدیر کل دفتر موسیقی در نشست خبری که صبح یک شهریور ماه در تالار وحدت برگزار شده بود‌، به تشریح جزئیات فعالیت‌های این دفتر طی چند ماه گذشته پرداخت.
 بعضی از هنرمندان در برابر قوانین لابی‌گری می‌کنند
او در بخشی از سخنانش گفت: هنرمند باید حقوق مردم را رعایت کند اگر ما گاهی به موسیقی‌هایی که مصداق موسیقی کوچه بازاری است مجوز نمی‌دهیم آنقدر لابی‌گری‌های آن چنانی می‌کنند که من مجبورم با این فشارها مقابله کنم.
ارجمند در عین حال گفت: البته یک بار مجبور شدم زیر بار بروم. زیرا لابی‌گری آنقدر زیاد بود که من هم تمکین کردم که اگر هم این کار را انجام دادم آن قوانین را برای همه در نظر گرفتم. زیرا خون آن شخص لابی کننده از بقیه رنگین‌تر نیست.
او درباره تفکیک جنسیتی در کنسرت شهرستان‌ها اظهار کرد: خوشبختانه نیروی انتظامی اعلام کرد که با موضوع تفکیک جنسیتی در کنسرت‌ها به شدت مخالف است و این نظر یکی از شوراها در استان‌ها بوده است اما امروز خوشبختانه وحدتی میان ما ایجاد شده است که چنین مشکلاتی وجود ندارد.
 مردم دیگر به کنسرت‌های کشورهای حاشیه‌ای نمی‌روند
ارجمند معتقد است که در سال ۹۳ اقدامات خوبی در راستای مجوزهای موسیقی انجام شده است. به گونه‌ای که مردم رفت و آمدشان به کنسرت خوانندگانی که در کشورهای خارجی حاشیه ایران برگزار می‌شود‌ کمتر شده است.
مدیر کل دفتر موسیقی در بخشی از سخنانش به طرح ارزان سازی بلیت کنسرت اشاره کرد و گفت: امسال باید ارزان‌سازی بلیت کنسرت انجام شود که این امر در اختیار ماست. تا کنون از این اختیار استفاده نکرده‌ایم اما در صورت نیاز از این قدرت استفاده خواهیم کرد و تعیین بلیت را خودمان برعهده خواهیم گرفت.
 فعالیت‌های دفتر موسیقی از طریق سامانه پیگیری خواهد شد
او درباره بدو حضورش در دفتر موسیقی وزارت ارشاد گفت: زمانی که مسئولیت دفتر موسقی را برعهده گرفتم با یک مجموعه نابسامان روبرو شدم که مجبور بودیم با آیین‌نامه‌ها و برنامه‌های هدفمند در بخش موسیقی از ظرفیت‌های این دفتر استفاده کنیم. زمانی که پرونده‌ها و آثار به دستمان می‌رسید تعدادشان خیلی زیاد بود و حتی آثاری بودند که بررسی‌شان دو تا سه سال طول می‌کشید که این زمان صرف کردن نیازمند آسیب شناسی بود.
پیروز ارجمند معتقد است در زمینه صدور مجوز کنسرت‌ها سرعت صدور مجوز بسیار سریع‌تر شده است و اگر گروهی ثبت شده و در دفتر موسیقی پرونده داشته باشد،‌ کارش با سرعت بیشتری انجام می‌شود. مجوز کنسرت‌ها در حدود دو تا سه روز صادر می‌شود.
وی افزود: روزی که به دفتر موسقی آمدم شاید روزانه ۴۵۰ تا ۶۰۰ پرونده را پیگیری می‌کردم و باید حدود ۲۰ ساعت روی این کار وقت می‌گذاشتم به این منظور سامانه‌ای توسط یک تیم مجرب طراحی شد که سرعت فعالیت ما را سه برابر کرده است. امور آلبوم‌ها‌، ثبت شرکت‌ها‌، استودیو‌ها و … به زودی اینترنتی خواهد شد و سعی داریم کلیه فعالیت‌های ما به این صورت انجام شود.
او در بخش دیگری از سخنانش از اضافه شدن دو شورای تخصصی به شورای شعر خبر داد و تاکید کرد: اشعار شعرای کلاسیک نیازی به مجوز ندارند.
 60 درصد موسیقی زیرزمینی ، رو زمینی شده است
پیروز ارجمند اعلام کرد: در این مدت حدود ۶۰ درصد موسیقی زیرزمینی، روزمینی شده است زیرا دفتر موسیقی برای انتشار تک آهنگ‌ها در فضای مجازی مجوز صادر می‌کند.
این آهنگساز از تعامل با سه شبکه تلویزیونی نیز و دو شبکه رادیویی خبر داد و آن را استفاده از ظرفیت موجود در موسیقی از طریق رسانه ملی دانست.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=4911