پذیره‌نویسی مردمی برای سرمایه‌گذاری در صنعت پوشاک

0
۳۷۷ بازدید

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت از اعلام آمادگی فعالان صنعت پوشاک برای پذیره نویسی در بورس خبر داد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس، سعید زرندی در جلسه سیاست گذاری و برنامه ریزی برای هدایت نقدینگی موجود در جامعه به سوی طرح های مولد و توجیه پذیر صنعت پوشاک کشور از طریق تأسیس شرکت سهامی عام پروژه گفت: اهمیت تقویت روند تشکیل سرمایه و سرمایه‌گذاری در مقیاس های بزرگ برای کشور بسیار حیاتی است.

وی گفت: یکی از برنامه های مهم، استفاده از منابع مردمی برای تامین مالی طرح ها و پروژه های بخش تولید است در همین راستا بر اساس توافق وزارت صمت و وزارت اقتصاد و دارایی مقرر شد چند طرح ملی توسط صنعت‌گران بزرگ در هر رشته پیشنهاد شوند و با اخذ مجوز از سازمان بورس نسبت به پذیره نویسی و تامین بخشی از نیاز مالی آن طرح از طریق نقدینگی مردم اقدام شود.

زرندی تاکید کرد: ایجاد سرمایه گذاری مشترک و تقویت برند ملی در صنعت پوشاک از اهداف این سیاست است. در این جلسه انجمن صنایع پوشاک اعلام کرد در صورت حمایت دولت و تسهیل فرآیند اداری صدور مجوز تاسیس و پذیره نویسی، طرح پیشنهادی و ایجاد شرکت سهامی عام در این صنعت عملیاتی و اجرایی خواهد شد.

با توجه به توضیحات ارائه شده از سوی مدیران وزارت صمت و سازمان بورس و نیز اعلام آمادگی فعالان صنعت پوشاک، مقرر شد پروژه و نیز هیأت مؤسس پیشنهادی مورد پیگیری قرار گرفته و برای اجرایی شدن طرح اقدامات لازم دنبال شود. این جلسه با حضور فعالان صنعت پوشاک، مدیران سازمان بورس و صاحب نظران مالی و اقتصادی و مدیران مرتبط با این صنعت برگزار شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=111591