کد خبر: 5192
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳

پایانه تاکسی رانی ایستگاه متروی قیطریه ساماندهی شد

پایانه تاکسی رانی ایستگاه متروی قیطریه ساماندهی شد

پایانه تاکسی رانی ایستگاه متروی قیطریه در شمال تهران با هدف افزایش حداکثر بهره وری از خطوط حمل و نقل عمومی ساماندهی شد.


به گزارش  جها ن اقتصاد به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک، مهندس پوریا محمدیان معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت : ایستگاه متروی قیطریه یکی از شریان های اصلی و ارتباطی شهروندان شمال تهران است که بعد از ایستگاه تجریش تعداد کثیری از مسافرین را جا به جا می کند.
وی افزود: پایانه تاکسی رانی این ایستگاه نقل و انتقال مسافرین را از ساعت ۵:۳۰ تا ۲۳ به مقاصد چیذر، نوبنیاد، دارآباد و... بر عهده دارد و در آن بیش از ۱۰۰ تاکسی ون،۴۰ تاکسی خطی و تاکسی بیسیم ویژه مستقر هستند .
محمدیان تصریح کرد: ساماندهی این پایانه با انجام عملیاتی چون زیر سازی به حجم ۲ هزارو ۵۰۰ متر مربع نصب ۶ ایستگاه و سرپناه و... انجام شده است .
معاون شهردار منطقه یک افزود: پل مکانیزه عابر پیاده در مقابل ایستگاه متروی قیطریه نیز به دلایل ساماندهی حجم بالای مسافرین در این محدوده راه اندازی شده است.
محمدیان به بازگشایی دومین ایستگاه متروی تجریش در مجاورت شهرداری منطقه یک اشاره کرد و گفت: این ایستگاه با هدف ساماندهی تردد مسافرین و تسهیل در تردد آنها وارتقاء وضعیت حمل و نقل عمومی منطقه به زودی به بهره برداری می رسد .
وی این ایستگاه را مرکز تبادل سفر دانست  و در خصوص نحوه انتقال مسافرین این ایستگاه به نقاط مختلف منطقه یک گفت: مسافرین ایستگاه متروی تجریش می توانند از پایانه قیطریه استفاده نمایند.