چهارشنبه 30 خرداد، 1403

کدخبر: 15337 07:45 1403/02/17

معافیت مالیاتی بورس درانتظارتصویب آئین نامه شورای تامین مالی

دسته‌بندی: بورس

معافیت مالیاتی بورس درانتظارتصویب آئین نامه شورای تامین مالی

دسته‌بندی: بورس

در قانون تامین مالی تولید و زیرساختها، مجموعه‌ای از معافیت‌های دائمی مالیاتی برای حوزه بازار سرمایه وضع شده که سرمایه گذاری در نهاد بازار سرمایه را به‌صرفه‌تر می‌کند.

 در سنوات اخیر مجموعه‌ای از دست‌انداز‌ها و موانع برای توسعه یک سری از نهاد‌ها در بازار سرمایه  داشتیم که  قانون تامین مالی تولید و زیرساختها که به تازگی در شورای نگهبان تایید شد، مجموعه‌ای از معافیت‌های مالیاتی را برای نهاد‌های مختلف بازار سرمایه ایجاد کرد.

 

 بر اساس این قانون،  نقل و انتقال دارایی‌ها برای انواع صندوق‌های بازار سرمایه، صندوق زمین و ساختمان و صندوق‌های دیگر،  معاف از مالیات می‌شود.

 

همچنین اگر شرکتی افزایش سرمایه از محل سود انباشته یا از محل سلب حق تقدم داشته باشند ظرف یک مدت زمان محدودی به ثبت برسد سود سال گذشته‌اش را می‌تواند معاف از مالیات باشد.

 

طبق اعلام روحانی معاون وزیر اقتصاد و رئیس دبیرخانه شورای عالی تامین مالی، بر این اساس مجموعه‌ای از معافیت‌های مالیاتی قابل توجه برای حوزه بازار سرمایه وضع شده که اقدام سرمایه گذاری در نهاد بازار سرمایه را به‌صرفه‌تر می‌کند.

 

برای عملیاتی سازی نهایی این معافیتهای دائمی مالیاتی، بایستی ایین نامه های مرتبط با قانونی که به تازگی در شورای نگهبان تصویب شده، در شورای عالی تامین مالی با ریاست وزیر اقتصاد تصویب گردد. 

برچسب: بورس ، بازار سرمایه ، معافیت مالیاتی بورس ، شورای عالی تامین مالیhttps://jahaneghtesad.com/direct/15337


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |