کد خبر: 7116
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۳

وعده تولید خودروهای برقی و هیبریدی تا سال آینده

وعده تولید خودروهای برقی و هیبریدی تا سال آینده

گروه تولید: وزیر صنعت ، معدن و تجارت اعلام کرد: برای تشویق تولید کنندگان و مصرف کنندگان خودروهای برقی و هیبریدی بسته حمایتی وتشویقی برای تصویب به هیات دولت ارائه شد

محمدرضا نعمت زاده در بازدید ازکارخانه تولید باتری لیتیومی با اشاره به موفقیت ایران در تولید این نوع باتری در کشور گفت: باتری لیتیومی هم در خودروها وخصوصا در موتور سیکلت‌ها قابل استفاده است ودر سایر صنایع هم کاربرد دارد.

وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: یکی از اهداف دولت برنامه ریزی برای کاهش آلایندگی ها خصوصا در شهرهای بزرگ است و در این جهت، دولت تصویب کرد تعرفه واردات خودروهای برقی و هیبریدی صفر شود.

نعمت زاده با بیان این که این مشوق ها کافی نیست، گفت: با استفاده از تجربه سایر کشورها بسته ای را تنظیم و به هیات دولت ارائه کرده ایم تا تولید کننده و مصرف کننده تشویق به استفاده از این محصولات شود.

وی گفت: تولید این گونه خودرو ها در دستور کار وزارت صنعت،معدن تجارت قرار دارد و امیدواریم در سال آینده به تولید برسد.

پیشرفت ایران در ساخت تجهیزات صنعت آب

وزیر صنعت، معدن و تجارت هم چنین در حاشیه بازدید از دهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب ایران، از پیشرفت‌های مناسب جمهوری اسلامی ایران در ساخت تجهیزات مربوط به صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب و مواد پلیمری خبر داد.

نعمت‌زاده در جمع خبرنگاران گفت: اغلب تجهیزات صنعت آب از قبیل انواع لوله و اتصال‌ها در کشور تولید می‌شود.

وی افزود: به‌ جز برخی تجهیزات کنترلی صنعت آب و فاضلاب که وارد کشور می‌شود، مابقی تجهیزات در کشور به تولید داخل رسیده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به لزوم صرفه‌جویی در مصرف آب، آبیاری تحت فشار و کشاورزی مکانیزه را با توجه به محدودیت‌های آبی به نفع کشور دانست و گفت: بخش آب همواره در خدمت توسعه کشاورزی و صنعت قرار داشته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت سهم صنعت در تولید ناخالص ملی را 20 درصد عنوان کرد و گفت: در تلاش هستیم که سهم صنعت را در تولید ناخالص ملی تا چشم‌انداز 1404 به 25 درصد افزایش دهیم.