کد خبر: 6201
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۳
گروه : ایران

وزیر کشور:مردم نگران نباشند، به جد دنبال عاملان حادثه اسیدپاشی هستیم

وزیر کشور:مردم نگران نباشند، به جد دنبال عاملان حادثه اسیدپاشی هستیم

وزیر کشور با بیان اینکه رییس جمهوری هفته پیش دستور پیگیری موضوع اسیدپاشی در شهر اصفهان را صادر کرد، گفت: به جد دنبال حادثه اسیدپاشی هستیم چرا که این موضوع نباید موجب نگرانی مردم شود

.به گزارش ایرنا، 'عبدالرضا رحمانی فضلی' روز شنبه در حاشیه همایش افق رسانه در جمع خبرنگاران در باره حادثه اسیدپاشی در اصفهان افزود: به این منظور، هم شورای امنیت کشور و هم شورای تأمین استان اصفهان تشکیل جلسه دادند و قرار شد که این موضوع با نیروهای استان از بعد تخصصی و فنی و از بعد امکانات پشتیبانی سریع تر پیش برود.

وزیر کشور تصریح کرد: با استقرار نیروها در نقاط مختلف اصفهان و پیگیری موضوع در مراحل اولیه، نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات تعدادی از مظنونان را به موقع بازداشت کردند و بازرسی و تحقیقات لازم از آنها انجام گرفت.

رحمانی فضلی گفت: در نهایت، شواهد و ادله کافی برای متهم کردن این افراد در دسترس نبود.

وزیر کشور با اشاره به اینکه بطور جدی دنبال حادثه اسیدپاشی هستیم و این موضوع نباید موجب نگرانی مردم شود، خاطرنشان کرد: اگر مساله اسیدپاشی را در روزنامه ها و صفحات حوادث در ماه های مختلف مطالعه و بررسی کنید، متأسفانه این کار به عنوان یک بزه و جرم همواره بوده و بیشتر هم جنبه شخصی و انتقام جویی داشته و بیشتر شخص اسیدپاش قصد صدمه رساندن داشته است تا قتل.

رحمانی فضلی به جنگ روانی رسانه های بیگانه در مورد اسیدپاشی در اصفهان اشاره کرد و گفت: رسانه های بیگانه این مساله را به ناروا و در یک جنگ روانی بزرگنمایی کرده اند. البته از نظر ما، اگر حتی یک نفر هم دچار این آسیب بشود واقعاً دردناک است و ما نمی پذیریم فرزندانمان در کشور دچار این گونه بزه ها بشوند.

وزیر کشور افزود: متاسفانه، در روابط اجتماعی گاه موضوعاتی مطرح می شود که این اقدامات نابخردانه و جاهلانه واقعاً با جنبه های روانی اتفاق می افتد.

رحمانی فضلی با اشاره به تشکیل جلسه شورای امنیت کشور در این باره اظهار داشت: در این جلسه قرار شد نیروها بیشتر تقویت شوند و امیدواریم بتوانیم این مسئله را بموقع حل کنیم.