وزیر راه: ۲.۵ میلیون واحد مسکونی خالی به این معناست که پول‌ها در تله افتاده و حبس شدند

0
۱۱۹ بازدید

وزیر راه و شهرسازی گفت:موضوع با اهمیت برای دولت این است که برای تأمین مسکن اقشار متوسط به پایین با اولویت اقشار آسیب پذیر، برنامه داشته باشد که به لطف خدا طرح ملی مسکن به خوبی تعریف، معماری و جانمایی شده و زمین‌های آن نیز انتخاب و طرح نیز شروع شده است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، محمد اسلامی با بیان “هدف دولت این است که مسکن به عنوان یک وسیله زندگی و یک کالای مصرفی تبدیل به کالای سرمایه‌ای نشود” اظها رکرد: بحران مسکن به دلیل این است که مسکن به عنوان کالای سرمایه‌ای است و همین دلیل موجب آزار مردم و لطمه به اقتصاد کشور می‌شود.

وی تصریح کرد: وقتی می‌گوییم ۲.۵ میلیون واحد مسکونی خالی داریم به این معناست که پول‌ها در تله افتاده و حبس شدند و در چرخه اقتصاد قرار ندارد وقتی تعداد خانوار‌ها و واحد‌ها را تطبیق می‌دهیم در کشور کمبود واحد مسکونی وجود ندارد.

وی افزود: موضوع با اهمیت برای دولت این است که برای تأمین مسکن اقشار متوسط به پایین با اولویت اقشار آسیب پذیر، برنامه داشته باشد که به لطف خدا طرح ملی مسکن به خوبی تعریف، معماری و جانمایی شده و زمین‌های آن نیز انتخاب و طرح نیز شروع شده است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: متقاضیان این طرح شناسایی شدند و برخی تشکیل پرونده دادند و فرآیند تأمین مسکن آن‌ها در قالب طرح ملی مسکن در جریان است که امیدواریم به یک جریان پایدار تبدیل شود.مردم با استفاده از طرح ملی مسکن، و از فرصتی که ایجاد می‌شود براساس زمان بندی طرح با سازنده ها، بهره‌مند و خانه دار شوند.

اسلامی درباره سامانه جامع املاک و مسکن اضافه کرد: سال گذشته این سامانه رونمایی شد و حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی خالی براساس این سامانه شناسایی شد که به مالکان آن‌ها پیامک فرستادیم که با راستی آزمایی مقدماتی از سه ماه پیش تاکنون حدود ۳۰۰ هزار واحد مسکونی را معرفی کردیم و در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دادیم تا به موجب قانون نسبت به گرفتن مالیات اقدام کنند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=127161