واردات کالای اساسی از بندر چابهار ۱۵ درصد رشد کرد

0
۷۷ بازدید

مقام مسئول سازمان بنادر و دریانوردی از افزایش سهم بندر چابهار در واردات کالای اساسی به کشور خبر داد و گفت: بزرگترین سیلوی تمام مکانیزه جنوب شرق کشور سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

  • به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، بهروز آقایی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در نیمه نخست سال جاری میزان واردات کالاهای اساسی از بندرچابهار به بیش از ۷۵۰ هزار  تن رسیده که این مقدار واردات ۱۵ درصد رشد را در مقایسه با مدت مشابه  سال گذشته داشته است.

وی با اشاره به اینکه بندر چابهار به عنوان بندر استراتژیک و مهمترین بندر تجاری ایران در خارج از حوزه خلیج فارس قابلیت تخلیه و انتقال  ۵۰  درصد از کالاهای اساسی مورد نیاز   کشور مانند گندم، جو، شکر، ذرت  و سویا را  دارد، تصریح کرد: پیش بینی می‌کنیم تا پایان سال جاری حدود ۲.۵ میلیون تن کالای اساسی در بندر چابهار تخلیه و حمل شود.

وی  یادآور شد: بندر چابهار با برخورداری از تجهیزات استراتژیک تخلیه و بارگیری  سالانه ۸.۵  میلیون تن طرفیت تخلیه و بارگیری کالا را دارد.  

وی همچنین از بهره‌برداری سیلوی ۱۰۰ هزار تنی بندر شهید بهشتی چابهار به‌عنوان بزرگترین سیلوی تمام مکانیزه جنوب شرق کشور طی سال آینده خبر داد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=154434

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here