واردات سنگ آهن از هند به چین ۹۰ درصد زیاد شد

0
۲۴۷ بازدید

چین به شدت به واردات سنگ آهن وابسته است تا بتواند دو سوم تقاضای فولاد جهان را تامین کند.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس، چین با سرمایه‌گذاری کلان در تولید فولاد، میزان واردات سنگ آهن از هند را ۹۰ درصد افزایش داد.

براساس آمارهای گمرک چین بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد در جهان سال گذشته ۴۴.۸ میلیون تن سنگ آهن از هند خریداری کرد.

این اقدام در پی تلاش‌های کشور چین برای تنوع بخشیدن به واردات سنگ آهن است که پیش از این تنها به چند مشتری سنتی از جمله استرالیا محدود می‌شد. آمارها نشان می‌دهد که واردات از هند در پی ۹ سال گذشته بیشترین میزان بوده و کشورهای استرالیا و برزیل بزرگ‌ترین صادرکننده سنگ آهن به چین در سال ۲۰۲۰ بودند.

صادرات سنگ آهن استرالیا به چین با افزایش ۷ درصد به ۷۱۳ میلیون تن و صادرات برزیل با ۳.۵ درصد رشد به ۲۳۵.۷ میلیون تن رسیده است. تناگ چوآن لی، تحلیل گر بازار سنگ آهن اعلام کرد که این دو کشور به طور کامل نمی‌توانند نیاز چین به سنگ آهن را تامین کنند و مجبور هستیم از کشورهای دیگر نیز خریداری کنیم.

چین به شدت به واردات سنگ آهن وابسته است تا بتواند دو سوم تقاضای فولاد جهان را تامین کند. چین در سال‌های گذشته هم برنامه‌های خوبی برای توسعه زیرساخت‌های تولید فولاد داشته است، به طوری که این کشور رکورد تولید ۱.۰۵ میلیارد تن فولاد خام در سال ۲۰۲۰ را ثبت کرد. بر اساس اعلام تانگ، سال گذشته شرکت‌های فولاد چین برای کاهش هزینه‌های خود از فولاد با گرید پایین سنگ آهن هند استفاده می‌کردند.

فدراسیون صنایع معدنی هند اعلام کرد که انتظار دارد خرید کشور چین به دلیل تقاضای شدیدی که در این کشور وجود دارد تا ماه مارس تداوم داشته باشد، اما احتمالا پس از آن میزان تقاضا از هند به شدت قبل نخواهد بود. بر اساس آمارهای مشاوره استیل هوم، قیمت لحظه‌ای سنگ آهن با ۶۲ درصد خالصی در سال ۲۰۲۰ به میزان ۷۳ درصد رشد کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=130039

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید