جمعه 11 اسفند، 1402

کدخبر: 1748 14:29 1393/02/20
هدایت منابع برای حمایت از کالاهای اساسی

هدایت منابع برای حمایت از کالاهای اساسی

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
هدایت منابع برای حمایت از کالاهای اساسی

هدایت منابع برای حمایت از کالاهای اساسی

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارپول : مدیر عامل بانک توسعه تعاون، ترغیب فعالان اقتصادی به فعالیت در قالب تعاونی از طریق ارائه خدمات مناسب را از برنامه‌های این بانک دانست و افزود: تلاش شده تا منابع بانک به سمت حمایت از تولید داخلی به ویژه کالاهای اساسی هدایت شود .
محمدعلی سهمانی رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل بانک توسعه تعاون در همایش فصلی مدیران تعاونی و استانی این بانک با بیان اینکه فعال سازی منابع مالی و علمی بانک با هدف توسعه اقتصادی کشور و ایجاد ارزش افزوده بر پایه سرمایه انسانی است، اظهار داشت: ساختار کنونی بانک توسعه تعاون با هدف حمایت از فعالیت‌های علمی و دانش‌محور و همچنین افزایش سهم تولید و صادرات در اقتصاد ملی به ویژه در جهت رشد و ارتقاء ارزش افزوده خدمات داخلی و محصولات سرمایه‌ای طراحی شده است.
وی افزود: جهت‌گیری منابع و خدمات رسانی بانک توسعه تعاون در چارچوب ضوابط و مقررات و در راستای پشتیبانی و حمایت از تشکل های تعاونی فعال در بخش های صنعتی و اقتصادی که در فضای کسب و کار داخلی ضمن برخورداری از توجیه بالای اقتصادی از بازدهی و ارزش افزوده فزاینده‌ای نیز بهره مندند، هدایت شده است.
سهمانی اضافه کرد: تداوم فرآیند خدمات رسانی بانک توسعه تعاون به تعاونگران فعال در بخش اقتصاد دانش بنیان که برخوردار از جنبه های نوآورانه و خدمات متنوع می‌باشند، در زمره فعالیت های محوری این بانک به شمار می آید.
وی افزود: مبادله اطلاعات در چرخه رقابت پذیری اقتصاد همراه با سرعت فزاینده و هزینه‌های پایین است، بنابراین در چنین فضایی بانک توسعه تعاون ضمن توجه به مزیت‌های نسبی استان های مختلف در برنامه‌ریزی‌های جاری و انطباق هر چه بیشتر برنامه ها با مزیت های موجود در مناطق جغرافیایی کشور، تمام تلاش حرفه‌ای خود را با هدف استفاده مطلوب از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های اقتصادی و نیز پشتیبانی از تشکل‌های تعاونی به کار می گیرد.
سهمانی بر اهمیت رشد و بهره‌وری سرمایه تاکید کرد و در ادامه با اشاره به ارتقاء سطح کمی و کیفی تولیدات داخلی، در این رابطه خاطر نشان کرد: تلاش شده است تا منابع بانک توسعه تعاون در جهت حمایت از تولیدات اقتصادی داخلی به ویژه کالاهای اساسی هدایت شده و بر اساس چنین رویکردی به طور حتم بخش واقعی اقتصاد از ثبات اقتصادی لازم برخوردار خواهد شد.
مدیر عامل بانک توسعه تعاون اضافه کرد: توسعه سطح خدمات رسانی بانک به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی،  افزایش توان مقاومت بانک در مقابل ریسک های مختلف، شفاف سازی برنامه ها و افزایش سهم بانک از صندوق توسعه ملی و تقویت فرهنگ جهادی در زمره مهم ترین سیاست‌ها و برنامه های این بانک در سال جاری است.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |