هاشمی رفسنجانی در دیدار رمضان عبدالله: گنبد آهنین نتوانست امنیت را به مردم اسرائیل برگرداند

0
۲۶۶ بازدید

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: گنبد آهنین و شرارت‌های وحشیانه سربازان صهیونیستی نتوانست امنیت را به مردم اسرائیل برگرداند.
به گزارش مهر، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح دیروز در دیدار رمضان عبدالله، دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، پیروزی مردم غزه بر ارتش کاملاً مسلح اسرائیل را تحقق وعده خداوندی در نصرت به مجاهدان فی‌سبیل‌الله و ترجمه عملی آیه “کَم مِن فِئَهٍ قَلیلَهٍ غَلَبَت فِئَهً کَثیرَهً بِإِذنِ اللَّهَ” دانست و گفت: پیروزی‌های اخیر با تمام پیروزی‌های دیگر در لبنان و فلسطین تفاوت دارد.
هاشمی رفسنجانی با یادآوری تلاش‌های اسرائیل مغرور برای آتش‌بس در نبرد غزه، گفت: تحلیل‌گران سیاسی و نظامی با بهت و شگفتی بررسی می‌کنند که چگونه در آن ۵۰ روز حرکت معکوس اسرائیل در تاریخ آغاز شد!؟
وی با تمجید از مقابله‌های نیروهای مقاومت و هدف قرار دادن همه نقاط اسرائیل، گفت: نا امنی، چنان دولت و کشور غاصب اسرائیل را فراگرفته بود که بسیاری از مردم آن در طول جنگ در زیرزمین‌ها و پناهگاه‌ها زندگی می‌کردند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: گنبد آهنین و شرارت‌های وحشیانه سربازان صهیونیستی نتوانست امنیت را به مردم اسرائیل برگرداند.
هاشمی رفسنجانی صبر و بردباری مردم غزه، به ویژه پس از آن همه جنایت و قساوت صهیونیست‌ها را نشانه ایمان و اراده آنها در مقاومت دانست و گفت: دنیا فهمید که کشتن کودکان، پیران و زنان در این میدان، مردم را خسته و نا امید نمی‌کند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بلند پروازی‌های دولت و ارتش اسرائیل در اشغال غزه را سراب خواند و گفت: دیدند که نیروهای مقاومت بدون مقابله رودرو، هر نقطه‌ای را که بخواهند، مورد هدف موشک‌های خود قرار می‌دهند.
وی با یادآوری‌های دیدارهای خارجی که از آغاز حمله به غزه با مسؤولان کشورهای خارجی داشت، گفت: اکثر تحلیل‌گران خارجی تعجب می‌کردند که چگونه مردم غزه آن همه موشک را در مناطق محدود غزه آماده داشتند که از چشم جاسوسان و ماهواره‌های اطلاعاتی صهیونیست‌ها پنهان ماند!
هاشمی رفسنجانی وظیفه مسؤولان مقاومت را در شرایط پس از جنگ غزه، مهم خواند و گفت: اگر می‌خواهید با مقاومت خویش ارتش اسرائیل را به زانو در آورید، باید برای مراحل جدید برنامه‌ریزی کنید تا باز هم غافلگیر شوند.
وی دفاع از مردم فلسطین را سیاست اصولی نظام اسلامی در ایران دانست و گفت: از اول مبارزه علیه رژیم پهلوی، دفاع از مظلومیت مردم فلسطین را وظیفه خود می‌دانستیم و الان هم مدعیان حقوق بشری باید پاسخ دهند که چرا در مقابل این همه جنایات خاموش می‌شوند؟!
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تبریک مقاومت و شجاعت جهادگران در مقابل تهدیدات و حملات ارتش صهیونیستی، گفت: سلام مرا به مردم و همسنگران مجاهدان برسانید و بگویید مقاومت همان راهی است که قرآن برای مجاهدان ترسیم کرده است.
رمضان عبدالله نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از اوضاع غزه در روزهای جنگ و پس از آن، گفت: از ایران به خاطر حمایت‌های انسانی و اسلامی‌اش تشکر می‌کنیم.
دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان مصادیقی از جنایت‌های ارتش رژیم اشغالگر قدس علیه مردم غزه، گفت: هر چه جنایت آنها بیشتر می‌شد، اراده مردم در مقاومت محکمتر می‌شد.
وی افزود: تاریخ ملت‌ها مقاومت مردم در جغرافیای غزه را به عنوان درسی به ملت‌ها ثبت خواهد کرد.
رمضان عبدالله با یادآوری ترجمه کتاب “القضیه الفلسطینه” توسط آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در سال‌های قبل از پیروزی انقلاب و ابلاغ تشکر مردم و جوانان غزه برای اطلاع‌رسانی از مظلومیت مردم فلسطین، گفت: اگر چه کتاب‌های فراوانی در طول این سال‌ها نوشته شده، اما پس از پیروزی اخیر مردم غزه، اثری خلق شد که قلب تل‌آویو مورد تهدید مجاهدان است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=6047