کد خبر: 6044
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳
گروه : ایران

نوبخت : دولت از مواضع رهبری در انرژی هسته‌ای جلوتر نمی‌رود/ کاهش قیمت نفت آخرین حربه علیه ایران

نوبخت  : دولت از مواضع رهبری در انرژی هسته‌ای جلوتر نمی‌رود/ کاهش قیمت نفت آخرین حربه علیه ایران

  معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور گفت: تلاش شد با استدلال و منطق و لبخند به دنيا نشان دهيم كه داشتن چرخه سوخت هسته‌اي حق ما است، بنابراين هيچ كس در اين كشور از مواضع اصلي كه مقام معظم رهبري تاكيد دارند نمي‌تواند حتي يك قدم جلوتر برود.


به گزارش   مهر، محمدباقر نوبخت پيش از ظهر دوشنبه در گردهمايي بزرگ مبلغان كه در مدرسه علميه فيضيه برگزار شد، به شكل گيري انقلاب اسلامي از قم اشاره كرد و گفت: انقلاب اسلامي در شرايطي رخ داد كه جهان آماده آن نبود و در داخل هم استكبار مهياي پذيراي انقلاب نبوده است.
وي با تشريح رخدادها و تحولات قرن بيستم به ويژه وقوع دو جنگ جهاني اول و دوم، به تلاش دشمنان براي تضعيف نظام اشاره كرد و افزود: در 35 سالي كه انقلاب اسلامي به پيروزي رسيده، دشمنان هر كاري كه مي‌توانستند براي حذف انقلاب اسلامي انجام داده‌اند ولي با وجود اين همه كارشكني‌ها، ايران اسلامي در منطقه و جهان در جايگاه رفيعي قرار دارد.
سخنگوي هيئت دولت اظهار كرد: اين انقلاب بعد از پيروزي، در ظرفي با عنوان نظام جمهوري اسلامي ايران قرار گرفت، به همين دليل تمامي كساني كه با آن تفكر مخالفت داشتند با اين نظام سرمجادله گشودند، اين نظام تركيبي از همه دستاوردهاي بشري كه جهان به او افتخار مي‌كند يعني مردم سالاري است و مجلس و رئيس جمهور اين نظام به صورت مستقيم از سوي مردم و رهبر اين نظام با واسطه توسط مردم انتخاب مي‌شوند.
به گفته نوبخت، نظام جمهوري اسلامي از ساختاري برخوردار است كه در راس آن فقيه عاليقدر و آگاه به همه مسائل جهان قرار دارد تا بتواند اين كشتي را در درياي طوفاني كه دولت‌ها و مجلس‌ها، ناتوان از هدايت او هستند هدايت كند.
دولت با مشكلات فراواني مواجه است
معاون رئيس جمهور به هماهنگي قواي سه گانه با رهبري نظام اشاره كرد و گفت: در اين 35 سال دولت‌هاي مختلفي به انتخاب مردم تلاش كردند اين نظام را با رهبري ولايت امر به گونه‌اي پيش ببرند تا ميراث گرانقدر حضرت امام، شهدا و تلاش و مجاهدت‌هاي روحانيون كه در همين مكان تاريخ مجاهدت‌هاي آنها را ثبت كرد بتواند به طور شايسته‌اي پيش برود.
وي با اشاره به روي كار آمدن دولت يازدهم، خطاب به مبلغان اظهار كرد: قابل تامل است كه بعد از 35 سال كه فراز و فرودهايي پيش آمده مردم باز هم به فرزند حوزه راي دادند و كسي را انتخاب كردند كه در سن 12 - 13 سالگي در كنار شما از همين حوزه، فعاليتش را آغاز كرد و دانش او دانشي است كه شما داريد، هر چند در كنار دانش ديني، به تحصيل علوم جديد پرداخت ولي نام و هويت او با شماست.
نوبخت تاكيد كرد: مردم مي‌دانند انقلابي كه بعد از 35 سال كه از اين مكان و روش و سلوك آغاز شد باز قابل اعتماد است و براي حوزه مهم است كه جامعه بعد از اين سال‌ها باز به فرزندش كه هويت روحاني دارد راي داده است.
وي با بيان اينكه اين هم‌لباس شما با مشكلات فراواني مواجه است اظهار كرد: مردم انتظار داشته و دارند كه تحولي در زندگي آنها ايجاد شود ولي يك زورگويي جهاني باعث شده منابع موجود ما از توليد 4 ميليون بشكه نفت خام به يك ميليون بشكه تقليل پيدا كند.
دشمنان تلاش دارند چهره مهربان ايران را خشن جلوه دهند
سخنگوي دولت به سخنان نخست وزير رژيم صهيونيستي در سازمان ملل اشاره كرد و افزود: تمامي تلاش دشمنان اين بود كه از جمهوري اسلامي يك چهره خشن و بي‌منطق بسازند و بتوانند چهره جمهوري اسلامي را در جهان به گونه‌اي نشان دهند كه اين كشور با اين خشونت نمي‌تواند از انرژي هسته‌اي برخوردار باشد.
وي گفت: حرف اين نخست وزير خبيث اين بود كه جمهوري اسلامي ايران يعني داعش؛ پس نمي‌تواند از انرژي هسته‌اي برخوردار باشد، چون امروز مردم از داعش چهره نامناسب و خشني در ذهن دارند. كسي كه سر مردم مظلوم را مي‌برد و به شكل وحشيانه‌اي با مردم بي‌دفاع برخورد مي‌كند.
نوبخت اضافه كرد: تمام تلاش دشمنان اين بوده كه چهره مهربان نظام را خشن جلوه دهند و با تبليغات وسيعي كه در اختيار داشتند خيلي‌ها را به ترديد انداختند.
معاون رئيس جمهور اظهار كرد: الان از 4 ميليون بشكه نفتي كه مي‌تواند به فروش برسد فقط يك ميليون بشكه نفت فروخته مي‌شود. خدمتگزاران شما امروز با فروش نفت به قيمت 85 دلار اين كشور را اداره مي‌كنند اما همچنان مقاوم ايستاده‌اند.
انتقاد از همراهي عربستان با غربي‌ها براي كاهش قيمت نفت
وي اظهار كرد: اگر آنها احساس كنند با ابزار تحريم مي‌توانند نظام اسلامي را تحت فشار بگذارند، در اين مذاكرات هسته‌اي كوتاهي نخواهند كرد و آخرين كاري كه مي‌خواهند با آن ما را در مضيقه قرار دهند كاهش قيمت نفت است و متاسفانه برخي كشورهاي منطقه كه نام اسلامي را بر خود دارند با دشمنان همراهي مي‌كنند.
وي با بيان اينكه مجلس آمريكا طرحي دارد كه فروش نفت ايران به صفر برسد، تاكيد كرد: خدمتگزاران شما راه تعامل با كشورها را در پيش گرفته‌اند و تلاش شد با استدلال و منطق و لبخند به دنيا نشان دهيم كه داشتن چرخه سوخت هسته‌اي حق ماست، بنابراين هيچ كسي در اين كشور و دولت از مواضع اصلي كه مقام معظم رهبري تاكيد دارند نمي‌تواند حتي يك قدم جلوتر برود.
نوبخت افزود: وظيفه ديگري كه بر عهده ما بود اين بود كه بتوانيم سياست‌هاي اقتصادي كشور را طوري اتخاذ كنيم كه دشمن فكر نكند با اهرم تحريم و تنگناهايي كه ايجاد مي‌كند، ما تسليم مي‌شويم.
تلاش دولت براي ثبات اقتصادي
وي كاهش نرخ تورم و سرمايه گذاري دولت در طرح‌هاي عمراني را از برنامه‌هاي دولت ذكر كرد و افزود: متاسفانه در نيمي از سال به دليل محدودبودن منابع موفق نشديم پول طرح‌هاي عمراني را پرداخت كنيم و بخشي از فرزندان ما مشاغل خود را از دست داده‌اند و طرح‌هاي عمراني هم به سمت آثار باستاني پيش مي‌رفت.