کد خبر: 180920
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱

ناکامی غربی ها از تجریم بانک ها با به روز شدن دانش کارکنان بانک

ناکامی غربی ها از تجریم بانک ها با به روز شدن دانش کارکنان بانک

  • به گزارش جهان اقتصاد به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، محمد رضا فرزین در این بازدید که فرهاد معقول عضو هیات عامل و معاون منابع انسانی، محسن امین زارع عضو هیات عامل و معاون  امور ارزی و بین الملل، محمد نجف زاده معاون امور شعب و بازاریابی منطقه دو، مهدی لطیفی رئیس اداره کل آموزش و محمد رضایی رئیس اداره کل سرمایه انسانی نیز حضور داشتند، گفت: کشورهای غربی با وضع تحریم های بانکی می خواهند که نظام بانکی  ایران از نظر دانش بانکی ضعیف شود، بنابراین باید با تقویت بخش آموزش و آشنایی کارکنان بانک ملی ایران با دانش روز دنیا در بخش های مختلف مانند بانکداری شرکتی، تجاری و دولتی، کشور های تحریم کننده را در این هدف خود ناکام بگذاریم.

وی تاکید کرد: دشمن با آگاهی نسبت به ماهیت جهانی دانش بانکی، بخش مهم و حساس تحریم ها را روی بخش مالی کشور متمرکز کرده است، زیرا اگر بانکی از بانکداری دنیا فاصله بگیرد، از نظر دانش بانکی آسیب می بیند و نمی تواند با بانک های دنیا کار کند.

وی افزود: باید پا به پای دانش بانکداری دنیا حرکت کرد و بانک ملی را از نظر دانش بانکی، در تراز بانک های منطقه و جهان بالا برد.

مدیر عامل بانک ملی ایران اظهار کرد: آموزش متعادل برای کارکنان باید به صورت مستمر و توام با ارزیابی صورت بگیرد و ارتقای شغلی کارکنان نیز باید منوط به این آموزش ها باشد.

وی با تاکید بر آموزش مداوم مدیران پس از انتصاب آنها در بخش های مربوطه گفت: انتصابات باید بر اساس ویژگی های مدیریتی و دانش افراد درباره بخش مربوطه باشد.

فرزین با اشاره به اینکه در نهادهای تخصصی دنیا مفهوم ارتقای شغلی به معنای ارتقای مدیریتی نیست، گفت: رسته های شغلی باید جایگاه تخصصی داشته باشند و یک متصدی خوب به میزان یک رئیس شعبه حقوق دریافت کند. با این روش خلاقیت و ظرفیت کارکنان فعال می شود و بن بستی برای نیروی انسانی شاغل در شعبه ها، بوجود نمی آید. 

وی افزود:  ارتقای شغلی کارکنان نباید صرفا به معنای اخذ پست های مدیریتی در نظر گرفته شود. ممکن است فردی متصدی بسیار خوبی باشد و ادامه کار او در این سمت به پیشبرد اهداف بانک کمک کند. بنابراین باید به جای جابجایی، دستمزدها و پاداش های این متصدی ارتقا بیابد و از تخصص او به عنوان متصدی با دانش و با تجربه، به خوبی استفاده شود.

مدیر عامل بانک ملی ایران با تاکید بر ارتقای دانش بانکداری نیروی انسانی گفت: کارکنان شعب که  در بخش های مختلف بازدهی خوبی دارند باید به خارج از کشور اعزام شوند و از بانک های مختلف بازدید کنند و با آخرین دستاوردهای آن بخش آشنا شوند.

محمد رضا فرزین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سهم بالای بانک ملی ایران در پرداخت تسهیلات خرد گفت:باید زمینه های لازم برای پرداخت این تسهیلات به صورت مجازی فراهم شود، بنابراین باید نیروی انسانی لازم برای این هدف، تربیت شود.

وی افزود: بانک ملی منشا دانش بانکی در کشور است و باید جایگاه تولیدکننده دانش بانکی در کشور را برای خود حفظ کند.

گفتنی است ده هزار و ده نفر از کارکنان بانک ملی ایران امروز در سراسر کشور در آزمون تعیین سطح ریالی به رقابت پرداختند.

آلبوم تصاویر خبر
فرزین:  مجهز کردن کارکنان به دانش روز بانکداری جهان، غرب را در تحریم بانک ها ناکام می گذارد

Previous Next

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.